Kör Bulgar kâhin kadın, Baba Vanga, yıllar önce “Obama son başkan olacak” demişti; yoksa ABD…

0

Baba Vanga adını duydunuz mu? Muhtemelen duymamışsınızdır.

Ancak Donald Trump’ın başkan seçilmesinin ardından pek çok Amerikalı’nın hemen aklına getirdiği bir kâhin o.

20 yıl önce ölen Baba Vanga (esas adı Vangelia Gushterova) âma bir kadındı; Bulgaristan’ın dağ köylerinden birinde yaşamaktaydı. Yaptığı kehanetler sebebiyle ünü ülkesinin sınırlarını aşmış, ona bir tür çağımızın Nostradamus’u gözüyle bakılmasını sağlamıştı.

En önemli kehanetleri, el-Kaide ve IŞİD’in çıkacağı, ikiz kulelerin yıkılacağı, 2004 tsunamisi ve küresel ısınmaydı.

“2016’da Avrupa kalmayacak” kehanetine boş çıktı gözüyle bakılırken, Brexit’le İngiltere’nin AB’yi terk etmesi kadının kehanet gücüne kanıt sayıldı bazı çevreler tarafından.

Baba Vanga Çin’in yeni süpergüç olacağı, büyük Müslüman savaşının Suriye’den başlayacağı, Avrupa’nın Müslümanlar tarafından işgal edileceği, Roma’nın 2043 yılında İslâm hilafetinin merkezi olacağı kehanetlerinde de bulunmuştu.

En son kahaneti ABD’yle ilgiliydi Baba Vanga’nın.

ABD’nin 44. başkanının siyahi olacağını söylemekle kalmamış, onun ABD’nin son başkanı olacağını da kehanetine eklemişti. Ona göre, siyahi başkan görevini bıraktığında, ABD ekonomisi yerlerde sürünecek, iç-savaş yıllarında olduğu gibi Amerika’da kuzey ve güney eyaletleri arasında derin bir farklılık meydana gelecek ve böylece o ülkenin en son başkanı olacaktı.

Nasıl, dehşete kapıldınız mı?

Obama seçildi. Üç ay sonra görevini terk edecek. Henüz yerlerde sürünmüyor, ama ABD ekonomisi eskisi gibi değil. Güney-kuzey ayrımı her zamankinden daha derin; Kaliforniya’da “Trump’un Amerikası’na bağlı olacağımıza, kendi başımıza kalalım…” diyenler şimdiden çıktı.

Görelim bakalım.

 

CEVAP VER