Kansaslı politikacı acemiymiş o sayede öğrendik: Trump onu bakan yaparsa müslümanların da işi iş..

0
1987'de Ankara'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde lisans ve yüksek lisansını, Yıldız Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü'nde doktorasını tamamladı. Halen, Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü'nde öğretim elemanı olarak görevini sürdürmektedir.

Geçtiğimiz Pazar günü yeni seçilmiş ABD Başkanı Donald Trump’la görüşen Kansas eyaleti Devlet Bakanı Kris Kobach, acemiliğinin kurbanı oldu.

Elinde tuttuğu dokümanda Trump’ın kabinesine girmesi halinde ABD’nin milli güvenliği hakkında yapılabilecek çalışmalara dair bilgiler bulunduran Kobach, fotoğraf makinelerinin günümüz teknolojisinde ne kadar gelişmiş olduğunu unuttuğundan olacak; önemli dosyayı üzeri kapalı bir şekilde muhafaza etmektense fotoğrafçılardan yana açık bir şekilde tutunca rapordaki bazı detaylar okunaklı hale geldi.

trump-documents

Kobach’ın raporunda, ABD ile Meksika arasındaki 3.200 kilometrelik sınır boyunca hızlıca inşa edilebilecek bir duvarın Patriot füzeleriyle korunabileceği bilgisi yer almakta.

Trump’ın dikkatine sunulan rapordaki planlardan bir diğeri ise yüksek tehlike arz eden bölgelerde yaşayan göçmenlerin izlenmesi; gözaltına alınan Müslüman göçmenlere sorgu sırasında Şeriat kuralları, cihad ve kadın-erkek eşitliği ile ilgili soruların sorulması gibi öneriler var.

 

CEVAP VER