Ms Omar Washington’da.. Beyaz Saray’dan çıktı ve “Sen IŞİD’sin” diye aşağılandı.. O bir Temsilciler Meclisi üyesi..

0

İlhan Omar’ı hatırladınız mı?

Somali asıllı genç kadın (34 yaşında) son seçimde Minnesota eyaletini Temsilciler Meclisi’nde temsil etmek üzere seçilmişti.

Temsilciler Meclisi’nde onunla birlikte 2 Müslüman üye oldu. (Diğeri, şu sırada Demokrat Parti’ye başkan olma mücadelesi veren Keith Ellison..)

İkisi de aynı eyaletten..

Neyse..

İlhan Omar Washington’a geldi..  Henüz yemin edip görevine başlamadığı halde bir toplantı vesilesiyle gittiği Beyaz Saray’da ağırlandı..

İlhan Omar Beyaz Saray’daki toplantıda..

Oradan çıktığında bakın başına ne geldi..

Beyaz Saray’dan oteline gitmek için bindiği taksinin şoförü, milletvekilini başı örtülü görünce, önce “IŞİD” demiş ona.. sonra yol boyunca ağzına gelen ağır sözleri birbiri ardına tekrarlamış.. arada başındaki örtüyü yırmayı öngören tehditler de savurmuş..

Facebook sayfasında şunlar yazıyor İlhan Omar’ın: “Otelimize giderken taksiye bindim ve.. en nefretlik, aşağılayıcı, İslamofobik, cinsiyet ayrımcı lâflarla tehditlere maruz kaldım.”

Şoför kaldığı oteli bildiği için kendini güvende hissetmediğini de eklemiş Omar…

‘Mr Smith goes to Washington’ (Bay Smith Washington’da) diye çok eski (1939 yapımı) bir film vardı; James Stewart ile Jean Arthur’un başrolde oynadığı; bir yerel politikacının başkentin alengirli politik atmosferinde kirlenmeme mücadelesini anlatan..

‘Ms Omar goes to Washington’ diye bir film çevrilebilir.

 

CEVAP VER