CIA açıkladı: “Ruslar Trump seçilsin diye seçime müdahale etti..” Bu haber neden bizi ilgilendiriyor? Şundan:

2

Bizde herkes “ABD seçimlerine Ruslar uzaktan müdahale etti, sonucu etkiledi” türü haberlere dudak büküyor…

Fakat bu bizi de ilgilendiren bir haber…

Birileri uzaktan müdahaleyle seçim sonuçlarını etkileyebiliyorsa.. Ve bu iddiayı ABD ciddiye alıyor ve soruşturma konusu yapıyorsa..

Eh, o zaman bu iddiaya en çok bizlerin kulak vermesi gerekir.

Geçmişte müdahale edilmemişse.. Evet, geçmişte etmemişlerse.. önümüzdeki seçimler ve referandumlarda Türkiye’de de sonucu belirlemeye kalkışmayacakları ne malum?

ABD’de bilgisayarlara girmişler ve kampanyayı istedikleri yöne saptırmışlarsa.. bilgisayarlara girip oyları adayın birinden alıp ötekine katmışlarsa..

Kulak veriniz deriz bu tür iddialara..

İddianın sahibi Amerikan istihbarat örgütü CIA..

CIA kampanya öncesinde başlatıp ‘gizli’ biçimde bugüne kadar sürdürdüğü konuya ilişkin araştırmasını tamamladı ve rapor halinde Başkan Obama’ya sundu.

Raporu okuyan Obama da.. “Ben gidiyorum, yeni başkan bu işe baksın” demedi, adalet mekanizmasına ‘çalışın’ talimatı verdi.

Neden bir ay sonra gelecek yeni başkanı beklemedi CIA ve Obama?

Beklemediler, çünkü uzaktan seçime müdahale edenler Donald Trump kazansın diye bunu yaptılar..

Hiç değilse iddia bu.

Rapora göre Rus hükümetiyle ilişkili birileri Demokrat Parti’ye ve Hillary Clinton’a ait yazışmaları ele geçirmiş ve Wikileaks’e sızdırmışlar…

Yine bizi de ilgilendiren bir ayrıntı bu.

Türkiye’de birileri şimdilerde enerji bakanlığı koltuğunda oturan Berat Albayrak’ın bilgisayarını uzaktan ele geçirerek yazışmalarını kopyaladılar.. önce kendileri yaygınlaştırmak istedi.. ancak beceremeyince..

Ne yaptılar biliyor musunuz? Wikileaks’a sızdırdılar…

Şimdi isteyen Wikileaks’e bağlanıp yazışmalara göz atabiliyor; gazeteler de o yazışmalardan ilgisini çekenleri haberleştiriyor.

Senatörleri konuyla ilgili aydınlatan bir üst düzey ABD kaynağı, “İstihbarat camiasının kanaati, Rusya’nın bu müdahaleyle amacı, adaylardan birini diğerine üstün kılmak, Trump’ın başkan olmasına yardım etmek..” diye özetlemiş…

Trump başkan seçildi de…

Kaynak: Washington Post

2 YORUMLAR

  1. 15 Temmuz öncesi Putin’nin özel temsilcisi Dugin’nin Türkiye’ye gelmesi ve sonrasındaki açıklamaları akıllarda soru işareti bırakmıştı.Türkiyeki Avrasyacıların devlet içindeki güç ve görünürlüğünün artması ardından gelişen olaylara bakınca darbede Rusya’nın ne gibi etkisi var diye insan düşünmeden edemiyor.Rusya’ya ne verdik ne aldık? Ordumuzun Suriye’ye girdiği tarihin de 15 Temmuz sonrası olması dikkat çekici…

  2. Yalan hepsi be kardeşim. Bunlar aynı yalanları Irak’da kitle imha silahları var diyerek ülkeyi harabeye çevirdiler. Wikileaks’in arkasında da CIA var. Sızdırdıkları haberlere ve zamanlamasına bakınca anlaşılıyor. Ayrıca bu wikileaks İsrail ve Amerika’daki siyonist örgütlenme ve faaliyetleri hakkında niye hiç belge sızdırmaz hiç düşündüz mü? İnternette yığınla alternatif medya kaynakalrında bu konular işlenmesine rağmen wikileaks den hiçbir şey çıkmıyor :).

CEVAP VER