Trump yönetimi ilk zayiatı verecek gibi.. Ankara’nın tuttuğu Flynn topun ağzında..

1

Trump yönetimi ilk zayiatını verdi, verecek…

Zayiat da Ulusal Güvenlik Danışmanı Mike Flynn olacağa benziyor.

Mike Flynn’in Rusya Federasyonu Washington Büyükelçisi Sergey Kislyak ile görüştüğü ve bu görüşmede Obama yönetimi tarafından Rusya’ya konulmuş yaptırımların kaldırılması konusunu müzakere ettiği ortaya çıktı.

Bu ulusal açıdan sakıncalı bulunuyor.

Önce büyükelçiyle görüşmesini Trump’ın istediği izlenimini vermeye çalıştı Flynn, daha sonra ise büyükelçi ile görüşmesinde yaptırımlar konusunun gündeme gelmediğini söyledi.

İstihbarat çevreleri ise ikisinin de doğru olmadığı yolunda Washington Post ile New York Times’a açıklamalar yapıyor.

Yönetimi yakından izleyen çevreler, Trump’ın başkan seçildikten sonra yaptığı istihbarat örgütlerini küçümseyen açıklamaların bundan böyle de başını ağrıtacağı görüşündeler.

Flynn de galiba ilk zayiat olacak.

Mike Flynn daha önce de Savunma Bakanlığı istihbarat (Defence Intelligence Agency) başkanlığı yapmış, ancak bazı tasarrufları sebebiyle kovulmuştu.

Türkiye’yi de yakından ilgilendiren bir isim Flynn.

15 Temmuz gecesi bir yerde konferans verirken, “Biraz önce Türk ordusundaki tanıdıklarım darbe yaptıklarını haber verdi, bu muazzam bir şey” sözlerini sarf etmiş, seçimin ertesi günü ise The Hill gazetesinde “ABD Gülen’i Türkiye’ye iade etmeli” tavsiyesinde bulunan bir yazısı yayımlanmıştı.

Yazıyı maddi bir karşılık bekleyerek yazdığı iddiası da var.

1 YORUM

  1. 15 Temmuz darbe anında ,darbenin bir numarasıyla konuştuğunu söylüyordu..Ona kiminle konuştuğunu soracak bir hakim ,bir savcı, bir siyasetci, bir gazeteci hala yok mu?Yok mu bir babayiğit?

CEVAP VER