Trump’ın suyu ısınıyor mu yoksa? Anketler..

2

ABD’de en güçlü olduğu dönemde Bill Clinton’ı dizginleten siyasi gelişme Monica Lewinsky olayıydı; ancak sona anketlerle gelinmişti.

“Amerikan toplumu Monica olayını başkana yakıştıramadı” sonucu çıkartılan anketlerle…

Şimdi aynı durum Donald Trump’ın da başına gelecek gibi.

NBCNews Wall Street Journal gazetesiyle ortak yaptırdığı anketin sonucunu dün gece yayımladı.

Amerikan halkının yarıdan fazlası (yüzde 53) Rusya ile Trump kadrosu arasındaki temasların Kongre tarafından soruşturma konusu yapılmasını istiyormuş… “Yapılması gerekmez” diyenler yüzde 25…

 

Biraz daha fazla (yüzde 54) çoğunluk Rusya’nın seçime müdahalesinin de Kongre tarafından soruşturulmasından yana. “Gerekmez” diyenler yüzde 29…

Cuma günü, Başkan Trump’ın FBI’ya “Rusya ile temaslar konusundaki iddiaları yalanlayacak bir rapor hazırlanması talimatı verdiği, bunun teşkilat tarafından kabul edilmediği duyuruldu.

ABD’de geçmişte yaşanan Clinton’ın neredeyse başkanlıktan olacağı Monica Lewinsky olayı hatırlanınca, Trump için başlayan anket yayınları, hayra alamet değil.

Kaynak: NBCNews

 

2 YORUMLAR

  1. Sonucta Trumo “gostermelik” baskan olarak kalacak ve her is kabinesi tarafindan yurutulecektir. Tum narsistligine ragmen bunu kabul etmek zorunda kalacaktir, yoksa gorevden alinir Cumhuriyetcilerin de destegi ile.

  2. Demekki başkanın her direktifi emir gibi telakki edilmiyor, aynı şey bizim ülkemizde olsa, cb ya da başbakan böyle bir talimat verse mit e bizim mitte reddedermiydi acaba?

CEVAP VER