Trump’ın dinleme skandalına yönelik iddiaları bitmek bilmiyor…

1
WASHINGTON, DC - MARCH 13: President Donald Trump attends a meeting on healthcare in the Roosevelt Room of the White House on March 13, 2017 in Washington, DC. The House Republicans' bill known as the 'American Health Care Act', which is intended to replace the Affordable Care Act and is endorsed by President Trump, has faced criticism from both Republicans and Democrats. (Photo by Michael Reynolds-Pool/Getty Images)

ABD Başkanı Donald Trump Obama’nın kendisini dinlettiğine yönelik iddilarını her platformda hatırlatmaktan geri kalmıyor. En son Almanya Başbakanı Angela Merkel’in ziyaretinde dile getirdiği dinletme skandalına Trump ABD’nin en yakın müttefiki İngiltere’yi de dahil etti.  İngiliz ajanlarının Obama adına kendisini dinledikleri suçlamasında bulunan Trump’ın iddiaları İngiliz yetkililer tarafından yalanlanlandı. Beyaz Saray bu iddiların tekrarlanmayacağına dair İngiltere’ye güvence verse de Trump öne sürdüğü bu iddialardan geri adım atacağa benzemiyor.

Trump’ın kendi partisinden de iddialarına yönelik itirazlar yükseliyor. Trump’ın iddilarını kanıtlayamadığını dile getiren Senatörler Başkanın Obama’dan özür dilemesi gerektiğini söylüyor.

Meksika, İsveç, Avustralya ve Çin ile ilişkileri gerilen ABD’nin son iddialardan sonra İngiltere ile ilişkisini nasıl olacağı merak konusu.

 

1 YORUM

  1. Flynn’in Turkiye icin lobi yaptigi, Turk Disisleri ve Enerji Bakanlari ile gorustugu konusunda haber yapmanizi bekliyorum. Su ana kadar pek bahsetmemeniz “Acaba arkasinda bir neden mi var?” diye dusundurtuyor.

CEVAP VER