Adamımız Michael Flynn ‘itirafçı’ olup ötmek istiyor.. Yeni bir oyun olabilir..

3
Mike Flynn.. İddialar, iddialar..

Michael Flynn birkaç ay öncesine kadar ABD’nin en güçlü adamlarından biriydi.

Yeni yönetimde Beyaz Saray’ın ulusal güvenlik danışmanı olarak atanmıştı.

Koltuğunu ısıtamadan istifa etmek zorunda kaldı.

Rusya ile ‘gizli’ tuttuğu ilişkiler yüzünden…

Sorulduğunda ”Görüşmedim” dediği Rusya’nın Washington Büyükelçisi Kislyak ile birkaç kez  görüştüğü ortaya çıkınca.

Flynn Türkiye için de önemli bir isim: Trump’ın seçimi kazandığı gün The Hill gazetesinde ”Türkiye’ye yardım edelim; Humeyni’den farksız Gülen’i iade edelim” tezini işleyen bir yazısı çıkmıştı.

Oysa, aynı Flynn, 15 Temmuz 2016 gecesi, Connecticat’ta bir konferansta konuşurken, ”Şu anda bizimkiler Türkiye’de darbe yapıyor, İslamcı iktidarı deviriyor” demişti sevinçle…

Sonradan Türkiye ile irtibatlı bir şirketten 500 bin doların üzerinde bir para aldığı ortaya çıkmıştı.

En son, CIA’nin eski başkanı James Woolsey, ”Flynn beni eylül ayında Mevlüt Çavuşoğlu ve Berat Albayrak’la görüştürdü; Gülen’i ABD’den Türkiye’ye kaçırma planları yapıyorlardı” açıklaması ile ortaya çıktı.

Karanlık bir tip eski asker Flynn…

ABD Kongresi peşinde ve büyük ihtimalle cezaevine düşmesini getirecek bir soruşturmanın da konusu.

Avukatı Robert Kelner, ”Flynn konuşmaya ve bildiklerini paylaşmaya hazır, ama kendisine dokunulmazlık verildiği taktirde” demekte…

Dokunulmazlık.. yani cezai soruşturma ve muhakeme dışı tutulması…

Sadece Rusya ile bildiklerini mi anlatacak, yoksa Türkiye konusunu da mı konuşacak?

Halkbank’ın 2 numarası Mehmet Hakan Atilla’nın New York’ta tutuklanmasının ardından kuşkucu olmakta yarar var.

ABD’nin Türkiye’ye dönük hesaplarında Flynn’in ilişkilerinin ortalığa dökülmesi de olabilir çünkü; özellikle de Woolsey’in açıklamasından sonra…

Avukatı, ”Flynn’in anlatacak çok hikayesi var, o da bunları anlatmayı bayağı istiyor” da demiş…

Kaynak: BBC

 

3 YORUMLAR

 1. Flynn’i bayagi bir suredir takip ediyorum. Saf ve capsiz birisi. Turkiye olayi burada tali mesela. Asil Rusya konusunda konusacaktir.

  Ama Turk medyasinda Flynn’in Turkiye iliskisinin dogru duzgun haber olmamasi da hem garip hem de medyanin icler acisi durumunu gosteriyor.

  • Bizdeki basının hakkini inkar etmemek lazim özeliklede millete kendilerini İslami kesim olarak lanse eden bazi yazarlar tarafindan Trumpin seçimleri kazanmasi Türkiye için daha iyi olacağıni belirten az yazılar yazilmadi.
   Komik olan tarafida Trump iyi bir Müslüman düşmani olduğunu açik açik ilan etmesine rağmen “sağ olsunlar” maddi manevi her türlü desteği verdiler hiç bir şey esirgemediler. Flynn öğle sizin bildiğiniz gibi saf birisi değil, ve şimdi bilinmiyenleri açiklayip Türkiyenin itibarini sarsmak için elinden gelen her şeyi yapacak, çünkü oda Trup gibi tam bir İslam düşmani.

   • Flynn’in “Islam dusmani” oldugu dogru ama kendisi “cok alt seviyelerde” biri. Esamesi okunmaz oynanan buyuk oyunlarda. Hem gecmis, hem kapasite, hem iliskileri acisindan.

CEVAP VER