İsrail adaleti: 21 yaşındaki Filistinli genci öldüren er sadece 1,5 yıl hapis yatacak..

1
Katil er.. Elor Azaria..

İsrail sağının, cürümü videoya kaydedilmiş eli kanlı bir katile, öldürdüğü kişi Filistinli olduğu için, ceza verilmesine asla tahammülü yok.

Daha önce haberini vermiştik; erin en az 20 yıl hapis cezası alması bekleniyordu.

20 yıl hapis cezasına çarptırılması beklenen katil er, Elor Azaria, sadece 1,5 yıl hapis cezası aldı; mahkemenin kapısında ona destek çıkmak için ellerinde pankartlarla bekleyen kalabalık, cezayı veren mahkeme üyelerine hakaretler yağdırdı.

Azaria ahalisinin çoğunluğu Filsitinli olan Hebron (el-Halil) kentinde bu cürümü işledi.

Bir başka askeri elindeki bıçakla öylesine yaralayan 21 yaşındaki Filistinli Abdel Fattah al-Sharif, aynı asker tarafından yaralanmış halde, yerde yatıyordu. Normalde ambulansın gelmesi beklenirken, olayın üzerinden 11 dakika geçmişken, er Azaria bir yerlerden geldi ve yerde halsiz halde yatmakta olan gencin kafasına kurşunlarını boşalttı.

Video bütün olayı kayda alırken…

Yaralı ve halsiz halde yerde yatan birinin kafasına kasti olarak kurşun sıkıp öldüren biri er Azaria ve cezası yalnızca 18 ay hapis…

Davanın görüldüğü asker mahkemenin önünde 150 kadar sağcı protestocu toplanmıştı bugün ve katil ere hiçbir ceza verilmemesi için gösteri yaptılar. Üzerinde “Kahraman asker Elor Azaria’yı sonuna kadar destekliyoruz; teröristlere ölüm” diyen pankartlar açarak…

 

Mağdur ve kurban Filistinli olduğunda İsrail adaleti böyle çalışıyor.

Tersi olsa, Filistinli al-Sharif, İsrailli er Azaria’yı sadece bıçaklasaydı, Filistinli genç en az 10 yıl hapis cezası yiyebilirdi.

Kaynak: CNN

1 YORUM

CEVAP VER