İnşaat sektöründe istihdam yüzde 7,9 azaldı..

0

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), “İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri, III. Çeyrek: Temmuz – Eylül, 2017” verilerini açıkladı. İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri, 2018 yılı I. çeyrek haber bülteni ile beraber 2015 temel yıllı ve idari kayıtlara dayalı olarak güncellenecek.

Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi 2017 yılı III. çeyreğinde, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 7,9 oranında azaldı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi ise bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,2 oranında azaldı.

İnşaat sektöründe çalışılan saat yüzde 5,8 azaldı

Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi 2017 yılı III. çeyreğinde, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 5,8 oranında azaldı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi ise bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,1 oranında azaldı.

İnşaat sektöründe brüt ücret-maaş yüzde 6,1 arttı

Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi 2017 yılı III. çeyreğinde, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 6,1 oranında arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi ise bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,7 oranında arttı.

CEVAP VER