Tam 300 tır sığır eti ithal edilecek!..

1

Et ve Süt Kurumu’nun 300 TIR taze soğutulmuş kemiksiz sığır eti ithal edeceği bildirildi. İthalat Tarım ve Orman Bakanlığı’nın izin verdiği veya izin vereceği ülkelerden gerçekleştirilecek. Gümrük işlemlerinin yapılması için hizmet alım ihalesi açılırken; ihale için sadece 1 gün süre verildi.

Dünya gazetesinin haberine göre ihale duyurusunda; “Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ithalatına izin verilen ülkelerden 300 adet TIR Taze/Soğutulmuş Kemiksiz Sığır Eti İthalatı Gümrükleme Hizmet Alımı yapılacaktır.” denildi.

Duyuruya göre hizmet alımı için Edirne, İstanbul, Kocaeli, Trabzon ve Ankara illerinde Gümrük Müşavirliği Şubesi bulunduğunu yetkili makamlar tarafından belgelendirmiş gerçek veya tüzel kişiler teklif verebilecek. Bu şartları taşımakla birlikte Türkiye’de halen kamu ihalelerinden yasaklı konumdaki gerçek ve tüzel kişiler teklif veremeyecek.

Hizmet alımı ile ilgili duyuruyu 27 Eylül 2018’de yayınlayan Et ve Süt Kurumu, ihaleye son başvuru tarihini ise 28 Eylül 2018 saat 10.00 olarak açıkladı. Bu kadar kısa sürede teklif hazırlanamayacağını belirten uzmanlar, ihalenin verileceği firmanın önceden belli olduğunu iddia etti.

1 YORUM

  1. Ekmek ithal edeceğimiz günlerde yasayacakmiyiz acaba?
    Ekmeğe zam talebine valilik ve bakanlık karşı çıktığı haberini görünce aklıma bu soru takıldı.

CEVAP VER