Kılıçdaroğlu, kardeşiyle ilgili konuştu: Bir sorun yok

0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir süredir gündemde olan kardeşi Celal Kılıçdaroğlu hakkında konuştu. Diyarbakır temasları sonrası gazetecilerin sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, konuya ilişkin bir soruya “Kardeşimle ilgili bir sorun yok arkadaşlar.” karşılığını verdi.

CHP’li Didim Belediyesi ile FETÖ bağlantısının ortaya çıkarılması istemiyle Söke’den Didim’e yürüyen Celal Kılıçdaroğlu, “FETÖ’cüler abimi de kandırmışlar.” pankartı taşımıştı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı’na mektup yazarak görüşme talebinde de bulunmuştu.

Öte yandan Adana’da hapisteki bir grup gazetecinin ismini andığı için belli çevrelerden gelen tepkilerin hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, “Bir parti, bir insan ilkeli olmalıdır. Bizim ilkemiz nedir? Hiç bir gazeteci hapiste olmasın. Kalemi dolayısıyla yazı yazan düşüncelerini açıklayan bir insan, benim düşüncelerimi desteklediği zaman dışarı çıksın, benim düşüncelerimi desteklemediği zaman hapse girsin. Siyaset çifte standart kabul etmez. Doğru duracaksınız, ilkeli duracaksınız. Ben 146 gazetecinin tutuklanmasını istemiyorum. Türkiye’nin uluslararası arenada demokrasi ayıbıdır 146 gazetecinin tutuklanması bu ayıptan Türkiye’nin arındırılmasını istiyorum. Benim ilkelerim, düşüncelerim var. Partimizin ilkeleri, düşünceleri var. Biz hiç bir gazetecinin tutuklanmasını hapse atılmasını istemiyoruz.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER