“Siyasi tercübem Adil Öksüz’ün sadece bir gölgeden ibaret olduğunu söylüyor”

1

Meclis Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmelerinde konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili dikkat çekici ifadeler kullandı. “Adil Öksüz’ün sadece bir gölgeden ibaret olduğunu zannediyorum; siyasi tecrübem bana bunu söylüyor, bir bilgiyle söylemiyorum.” diyen Kurtulmuş, bu darbenin henüz, tam manasıyla arkasında 1 numarası, 2 numarasının kimler olduğu, eğer darbe başarılı olsaydı kimlerin iş başına getirileceğiyle ilgili henüz bu bilgilere ulaşılmadığını söyledi.

Bütün bunların hepsinin mahkemelerde ortaya çıkacağını belirten Kurtulmuş, birtakım insanların pişmanlıktan istifade ederek yaptıkları işleri ortaya döküp saçacaklarını kaydetti. Türkiye’nin 15 Temmuzda bir badireden geçtiğini ve 15 Temmuz’dan sonraki mücadelenin devam edeceğinden kimsenin şüphesinin olmamasını isteyen Kurtulmuş, bu konuda herkesin, millî meselelerde ortak tavır alması gerektiğini vurguladı.

Hiçbir hükûmetin olağanüstü hâli isteyerek yapmayacağını belirten Kurtulmuş, Türkiye’nin olağanüstü hâli uygulamak mecburiyetinde olduğunu, çünkü fevkalade yüksek düzeyde bir güvenlik riskiyle karşı karşıya olunduğunu kaydetti. “Olağanüstü hâlin uygulanmasında yurt dışından gelen bazı tepkilere de, kusura bakmasınlar. Fransa’da olağanüstü hâl uygulandığı zaman Allah aşkına Avrupa’dan bir tek kişinin üç cümle söz söylediğini duydunuz mu?” diyen Kurtulmuş, bu memlekette “FETÖ mağdurları” diye bir şey olmadığını aksine bu memlekette FETÖ’nün mağdur etmeye çalıştığı 79 milyon insan olduğunu söyledi.

1 YORUM

CEVAP VER