Meteoroloji açıkladı; hava sıcaklıkları ülke genelinde 3 ila 6 derece azalacak

0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülke genelinde sıcaklıkların 3 ila 6 derece azalacağını, sıcaklıkların mevsim normallerinin altında seyredeceğini bildirdi. Kıyı kesimlerde karla karışık yağmur ve iç kesimlerde ise yoğun kar yağışı bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkenin kuzey ve doğu kesimleri parçalı, yer yer çok bulutlu; Marmara’nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Artvin ve Ardahan çevreleri ile Kırklareli’nin kıyı kesimleri yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; akşam saatlerinden sonra Giresun’un doğusu, Trabzon’un doğusu, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, Marmara ve kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimler ile akşam saatlerinden itibaren Karadeniz kıyı kesiminde de karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

Yağışların; akşam saatlerinde Giresun’un doğusu, Trabzon’un doğusu, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olacağı, kıyı kesimlerde karla karışık yağmur ve iç kesimlerde yoğun kar şeklinde gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Bu sebeple meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar ve benzeri olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

CEVAP VER