Hakkari’de 3 belediye başkanı tutuklandı

0
Hakkari’de düzenlenen operasyonla gözaltına alınan 3 belediye başkanı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından PKK/KCK terör örgütü faaliyetlerinin engellenmesi, KCK – Kent Meclisleri ve Belediyelerin terör örgütüne verdikleri destek konularının deşifre edilmesine yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında operasyon yapıldığı bildirildi.
Aralarında Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca Belediye Başkanları, Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve HDP ile BDP yöneticilerinin de bulunduğu toplam 31 şahısın gözaltına alındığının dile getirildiği açıklamada, ”Yüksekova Belediye Başkanı Adile Kozay, Şemdinli Belediye Başkanı Seferi Yılmaz, Çukurca Belediye Başkanı Servet Tunç isimli şahıslar çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmişlerdir.
Ayrıca tutuklanan Belediye Başkanları dışında 5 şahıs daha tutuklanmış, 4 şahıs Adli Kontrol Uygulama Tedbirleri Kararı ile serbest bırakılmış, 2 şahıs Cumhuriyet Savcılığı’ndan serbest bırakılmış, 10 şahıs Cumhuriyet Savcıları talimatı ile salıverilmiştir. 7 şahsın ise adli tahkikatı devam etmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

CEVAP VER