Siyasetin İsmet Abi’si, ebediyete uğurlandı

1

Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) tedavi görürken hayatını kaybeden Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski Başkanı İsmet Sezgin, ebediyete uğurlandı. 88 yaşında hayatını kaybeden ve İçişleri Bakanlığı da yapan İsmet Sezgin’in naaşı, helallik istenmek üzere Ankara’nın Çankaya İlçesi’ndeki evinin önüne getirildi. Ardından Sezgin için TBMM’de tören düzenlendi.

Devlet törenine İsmet Sezgin’in kızları Seynan Levent ve Ayşe Sezgin ile TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katıldı. Bir konuşma yapan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, gök kubbede hoş bir seda bırakmanın önemli olduğunu belirterek “Rahmetli İsmet Sezgin Bey, hoş sedalar bıraktı, büyük saygınlık gördü, çok değerli bir insandı.” ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım ise siyasetin duayen isimleri olduğunu ve o isimleri anlamadan siyasetin, devlet yönetimi ile bütün bunların tarihinin eksik anlatmış olunacağını söyledi. Sezgin’in de siyasetin böyle bir siması olduğunu dile getiren Yıldırım, “Siyasetin İsmet Abi’si, 88 yıllık ömrünü gök kubbe altında hoş bir seda bırakarak dostlarının arasından ayrılıyor. Bir kez daha İsmet Abi’ye Allah’tan rahmet diliyorum. Başta ailesi olmak üzere milletimizin başı sağolsun.” diye konuştu.

Meclis’te düzenlenen törenin ardından İsmet Sezgin için Kocatepe Camii’nde Cuma Namazı sonrası cenaze namazı kılındı. Sezgin’in naaşı, Devlet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

1 YORUM

CEVAP VER