Yeniçağ gazetesine saldırı.. Kınıyoruz..

0

Ülkücü kesime hitap eden, MHP lideri Devlet Bahçeli’ye muhalif yazarlara sahip Yeniçağ gazetesi saldırıya uğradı.

Gazetenin İstanbul Yenibosna’da bulunan merkez binasına dün akşam 30 kadar kişi taş ve sopalarla saldırdı. Olayda silah seslerinin duyulduğu da öğrenildi.

Kar maskeli grup, saat 20.00’de İstanbul Yenibosna’daki Yeniçağ gazetesinin önüne geldi. Saldırganlar kaldırım taşlarını atarak camları kırdı, bina önündeki gazeteye ait olan araçlara sopalarla zarar verdi. Bu sırada gazete çalışanları bina içerisine kaçarak kapıyı kilitledi. Saldırganlar cam kapıyı kırarak danışmanın olduğu bölüme girdi. Danışmayı, turnikeleri, girişteki odaları dağıtan ve personelin olduğu bölüme girmeye çalışan saldırganlar, kilitli kapıya yangın tüpleriyle vurarak açmak istedi. Saldırganlar daha sonra yaya olarak kaçarken, olay yerine çok sayıda polis ve özel harekât timi sevk edildi. Saldırganlar yakalanamadı.

Saldırıya tepkiler:

İstanbul Valisi Vasip Şahin, MHP Genel Başkan Adayları Meral Akşener, Koray Aydın, Ümit Özdağ, Sinan Oğan, MHP Isparta Milletvekili Nuri Okutan ile BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, CHP Milletvekili Aytun Çıray, MHP İstanbul eski Milletvekili Nazif Okumuş, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu saldırıyı kınayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

CEVAP VER