Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni Anayasa çalışmalarıyla ilgili konuştu: Temennim odur ki parlamentodan 330’u aşarak geçer

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da toplu açılış töreninde konuştu. “Türkiye niçin böyle yükseliyor?” diye Batının çıldırdığını vurgulayan Erdoğan, “Elhamdulillah şuan milli gelir itibariyle Türkiye, bu yarışın içinde ben varım diyor. Onun için çılgına dönüyorlar. Türkiye’nin büyümesini engellemek için, kan dökmek dahil her türlü yola başvuracaklarını 15 Temmuz’da hep birlikte gördük.” dedi.

Konuyu idama getiren Erdoğan, “İdam kararına Parlamento karar verirse; bana gelirse, ben de bunu onaylarım dedim. Batı öyle diyor, böyle diyor; beni enterese etmez. Ben burda milletime bakarım, halka bakarım. Bizi yıkmak için vurulan darbeler, birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi güçlendirdi; hala da güçlendiriyor.” ifadelerini kullandı.

“Ülkemizde uzun süre tarihimizi unutturma, kendi değerlerimize düşmanlık üzerine kurulu bir eğitim sisteminin dayatılmaya çalışılması mahcubiyetten kaynaklanıyor.” diyen Erdoğan, “Önümüzdeki dönemde, İnşaallah, ana sınıfından başlayarak tarihimizle, kültürümüzle barışık bir zemine oturtacağız. Çünkü 15 Temmuz ne kadar küllenirse küllensin bu milletin özünde var olan o asil duruşun yaşadığını göstermiştir. Minarelerden selalar okunduğu anda iş bitmişti. İlerleyen saatlerde döktüğü kanlar kendi alçaklıklarının eseridir.” dedi.

Bugün Meclise sunulması beklenen yeni Anayasa hakkında da konuşan Erdoğan, “Bugün yanılmıyorsam hükümet, yeni anayasayla ilgili hazırlıkları Parlamento’ya sunacaklardı. Temennim odur ki Parlamento’dan bu, şöyle başarılı bir referandum oylamasıyla, 330’u aşacak şekilde geçer ve ondan sonra da Parlamento bunu milletimize taşıyacak, milletimize gelir. Bütün bunlara hazır mısınız? İnşallah Parlamentomuz da buna hazır olduğunu sizlere getirmek suretiyle ortaya koyar. Milletimiz için hayrolsun, ülkemiz için hayrolsun. İnşallah yeni bir dönemin başlangıcı olsun.” değerlendirmesinde bulundu.

CEVAP VER