Şenol Güneş: ‘Penaltı dışında da başka goller bulabilirdik’ Hamza Hamzaoğlu: ‘Aynı pozisyonlar bize olsaydı…’

0

Şenol Güneş: ‘Penaltı dışında da başka goller bulabilirdik’

“Dün dündür, bugün yeni bir gün. Yeniden toparlanıp başlamak gerekiyor. Bugün de öyle oldu. Morale ve üç puana ihtiyaç vardı. Hak ederek bunu aldık. Bizim iyi oyuncularımız var, iyi bir takımız. Müthiş bir taraftarımız var. Bütün denklem içerisinde herkes alın terini ortaya koydu. O yüzden de gözyaşı mutluluğu ortaya çıktı. İlk yarıda top kayıplarımız olağanüstü fazla oldu. İsteğimiz, arzumuz vardı. Hücum ettik ama yana biraz pas yaptık. Öne yaptıklarımızın da pas isabeti kötüydü. Yavaş tempoda oynadık. İkinci yarı bütün bunlar tersine dönünce hem oyun hakimiyeti hem gol pozisyonları çok fazla vardı. Penaltı dışında da başka goller bulabilirdik. 3-4 tane duran top vardı. Sonda da duran toptan gol yedik. Futbol adına iyi işler yapmak kadar maç kazanmak da önemli. Lig bir maraton. Bu maratonda yolumuza devam ediyoruz.”

Hamza Hamzaoğlu: Aynı pozisyonlar bize olsaydı…

Bursaspor teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, Beşiktaş maçı sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli teknik adam maça istediklerini gibi başladıklarını belirttiği konuşmasında şunları söyledi;
“Maç aslında planladığımız gibi başladı. Beşiktaş’ın alanlarını kapattık. Yakaladığımız toplarla hızlı hücumları gerçekleştirdik. O dakikalarda bir gol bulmamız lazımdı. Deniz’in yakaladığı pozisyon çok netti. Onun dışında bir iki atağımız daha olacaktı ama tercihlerimiz doğru olmadı. Deplasmanda bundan çok daha iyisini yapmasını bekleyemezsiniz. Takım elinden geldiğince mücadelesini ortaya koydu. Penaltılar düşündürücü. Verilebilir de verilmeyebilir de. Aynı pozisyonlar bize olsaydı verir miydi bilemiyorum. Penaltıların ardından takım biraz oyundan düştü. İster istemez gardınız düşüyor. Ondan sonra yine devam ettik ama 2. Penalt geldi. Ona rağmen yine devam ettik ama kazanmayı yetecek golleri bulamadık. Ben oyuncularımı oynadıkları oyundan dolayı tebrik ediyorum.”

Gökhan Gönül penaltı pozisyonu ile ilgili konuştu: ‘Ceza sahası içinde olup olmadığına emin değilim’

Beşiktaş – Bursaspor mücadelesinde maçın adamı seçilen Gökhan Gönül, penaltı pozisyonu ile ilgili olarak ‘ceza sahası içinde olup olmadığına emin değilim’ dedi.

Beşiktaş – Bursaspor mücadelesinde ilk penaltıyı yaptıran Gökhan Gönül maç sonunda maçı ve penaltı pozisyonunu değerlendirdi.
Maçın adamı seçilen Gökhan Gönül, 52. dakikadaki penaltı pozisyonuyla ilgili olarak, ‘ceza sahası içinde olup olmadığına emin değilim. Kolumdan çektiğini hissettim. Penaltı olduğu hissettim yorum yapmak istemiyorum. Bazen ne kadar haklı olsanız da söylediğiniz şeyler çarpıtılıyor. Ben penaltı olduğunu düşünüyorum’ dedi. Gökhan Gönül, maçla ilgili olarak ise iyi oynamanın önemli olmadığını önemli olanın 3 puan olduğunu söyledi.

Cenk Tosun: ‘İçime doğdu. İki sefer de aynı yere vurdum

“Penaltılarda içime doğdu. İki sefer de aynı yere vurdum. Sert vurdum, gol oldu. Mutluyum. İki maçtır berabere bitirdiğimiz maçlar oldu. O yüzden bu maçın önemi daha büyükleşti bizim için. Buradan üç puanla ayrılmak istiyorduk. Zor olacağını biliyorduk. Yoğun bir tempodan geldiğimiz için. Bütün arkadaşlarımı kutlamak istiyorum. İkinci devrenin ilk 20-25 dakikasında epey pozisyona girdik. Hak ettiğimiz bir üç puan olduğunu söyleyebilirim. Devre arasına girmeden önce son maçların hepsini üç puanla bitirmek istiyoruz ki devre arasında güzel tatil yapmak için.”

Fabricio Ramirez: ‘İyi bir dönüş yaptık’

“Takım arkadaşlarım adına çok mutluyum bugün. Lige geri dönüyoruz. Hedefimiz olan lige geri dönüyoruz. İyi bir dönüş yaptık. İyi bir maçtı. Takım arkadaşlarım adına mutluyum.”

Beşiktaş bir gün izinli

Beşiktaş, Ziraat Türkiye Kupası’ndaki Kayserispor maçı hazırlıklarına bir günlük iznin ardından 12 Aralık Pazartesi günü saat 11.00’de yapacağı idmanla başlayacak.

CEVAP VER