İstanbul’da hain terör saldırısı: 27’si polis 29 şehit; 166 yaralı

1

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vodafone Arena’nın önünde ve Maçka Parkı’nda gerçekleştirilen hain terör saldırılarında 27’si polis olmak üzere toplam 29 kişinin şehit olduğunu söyledi. Terör saldırısında 166 kişinin de yaralandığını dile getiren Soylu, olayla ilgili 10 kişinin de gözaltında olduğunu belirtti.

Terör saldırısına ilişkin açıklamalarda bulunan Soylu, şehitlerin ikisi sivil, biri emniyet müdürü, biri emniyet amiri olduğunu ifade etti. Yaralıların bir kısmının taburcu edildiğini belirten Soylu, şunları söyledi:

“Yaralılarımızın 23’ünün 17’si şu anda ameliyatta, 6’sı ise yoğun bakımda. Gerek olayın gerekse olayın tespiti, nerede ve kimler tarafından planlandığı konusundaki çalışmaları da arkadaşlarımız yürütüyor. Milletimizin başı sağolsun. Yaralı arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Terörle mücadelemizi akamete uğratmak isteyenlerin bir bölümü de maalesef bizim terörle mücadele yasamızı AB’ye giriş karşılığında veya vizelerin serbest girişi karşılığında değiştirmemizi isteyenlerdir. Türkiye’nin güvenlik kalkanını, sürekli olarak düşürme çabasında olanlar, ne kadar yakıcı meselelerle uğraştığımızın muhakkak farkındadırlar. Milletimiz bunu görüyor ve bütün dünya bunu görüyor.

Buradan şehit kahramanlarımıza elbette ki sözümüz var. Bu leş sürüsünü bu topraklardan tamamen temizleyene kadar ve bitirene kadar sözümüz onlara odur ki bu mücadelemiz acımasızca devam edecektir. Kimsenin mazeretine bakmayacağımızı, bu akşam hastanelerde ziyaret ettiğimiz ve yüz yüze geldiğimiz ve ahitleştiğimiz arkadaşlarımıza, bütün bakan arkadaşlarımızla, Sayın Başbakan Yardımcımızın başkanlığında belki lafzen değil ama kalben verdiğimiz sözdür. Bu memleket çok badirelerden geçti, milletimizin sabrıyla, vakarıyla ve asaletiyle bunları da geçeceğimize inanıyoruz. Tekrar başımız sağolsun ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

1 YORUM

CEVAP VER