İçişleri Bakanı Soylu’dan çağrı: Bulunduğunuz yerlerdeki PKK sempatizanlarını ihbar edin

0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu. İstanbulda o hain saldırıyı gerçekleştirenlerin amacının yıllardır bu ülkede özellikle etnik kimlik üzerinden bir kardeş kavgasını körüklemek olduğunu dile getiren Soylu, buna müsade etmeyeceklerini vurguladı.

Kimsenin artık bu hadiselere tahammülü kalmadığını belirten Soylu, bu milletin canını yakanların canını yakacaklarını ifade etti. Terör örgütünün bir kaç militanla yaptıkları, bombalı eylemlerle sınırlı kalmış bir halde bir tükeniş girdabı içine girdiğini dile getiren Soylu, güvenlik güçlerinin operasyonları neticesinde, en büyük gelir kaynağı olan uyuşturucu ticaretinden büyük bir darbe yediğini, örgüte katılımların tarihin en düşük seviyesine gerilediğini kaydetti.

Soylu, şunları söyledi: “Ne destek aldıkları Ortadoğudaki karışıklık, ne de yıllardır sürdürdükleri, uluslar arası karanlık ilişkiler bu tükeniş girdabını geri çevirmeye yetmeyecektir. Bulunduğunuz yerlerdeki PKK sempatizanlarını, köylerde vatandaşa baskı yapanları polise ve jandarmaya ihbar edin. Net bir şekilde köşeye sıkışmış bu hain örgütten bu ülkeyi mutlaka kurtaracağız. Terörü bitireceğiz. Bunu yaparken iki aracımız vardır. Birincisi elbetteki güvenlik unsurlarımızın ortaya koyacağı silahlı mücadeledir. İkincisi ise devletimizin ve hükümetimizin ortaya koyacağı ekonomik mücadeledir. Terörden etkilenen illerle alakalı olarak yepyeni bir kalkınma hamlesinin eşiğindeyiz.”

 

CEVAP VER