“Adil Öksüz önemli bir adam ama esas adam değil”

0

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Anayasa değişikliği teklifinin ilk turdaki seçim sonuçlarının ikinci turun aynası niteliği taşıdığını ve farklı bir sonucun çıkmayacağı kanaatinde olduğunu ifade etti.

A Haber televizyonuna konuk olan Kurtulmuş, Anayasa oylamasının konuşulduğu bir atmosferde erken seçim tartışmalarının gündeme getirmenin doğru olmadığını kaydetti. Meclis kararını verdikten sonra en doğrusunun kısa süre içerisinde referanduma gitmek olduğunu belirten Kurtulmuş, muhtemelen nisan ayının hemen başında referanduma gidileceğini vurguladı.

15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili Adil Öksüz hakkındaki bir soruya ise Kurtulmuş, “Adil Öksüz’ün esas oğlan olmadığı kanaatindeyim. Adil Öksüz, bir yerde gölgedir. Bu gölgeyi maalesef bir şekilde serbest bıraktılar. Bütün Türkiye, Adil Öksüz’ün peşine zihinsel olarak giderken, esas Akıncılar Üssü’nü yöneten, darbenin hava ayağını yürütenlerin kimler olduğunun üstü örtülmüş oldu. Dolayısıyla ben meseleye buradan bakılmasının doğru olduğu kanaatindeyim. Adil Öksüz önemsiz bir adamdır demiyorum. Anlaşılıyor ki son derece önemli bir adam ama esas adam değil. Dolayısıyla hem Adil Öksüz’ün bir an evvel yakalanması hem arkasındaki esas bağlantıların ortaya konulması lazım.” karşılığını verdi.

CEVAP VER