Başbakan: Bırakın rejim değişmesini, siz kafayı değiştirin

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Mersin Şehir Hastanesi ve Yapımı Tamamlanan Kamu Yatırımlarının Toplu Açılış Töreni’ne katıldı.

Başbakan Binali Yıldırım, Mersin’e şimdiye kadar 16 katrilyon yatırım yaptıklarını belirterek “Helali hoş olsun.” dedi. Anayasa değişikliğiyle ilgili yapılacak referandumla ilgili de konuşan Yıldırım, CHP’nin ‘hayır’ diyecek olmasını eleştirdi.

Rejimin değişmediğini dile getiren Yıldırım, şunları söyledi: “Dünya nereye gidiyor, siz nerede kaldınız? Rejimin falan değiştiği yok. Bırakın rejim değişmesini, siz kafayı değiştirin. Değişen, değişimin ta kendisidir. Değişime direnenler yok olacak, Türkiye hak ettiği yolda, muasır medeniyetler yolunda, emin adımlarla ilerleyecek

Herkes gider Mersin’e, bunlar gider tersine. Eğer doğruyu bulmak istiyorsan Mersinli’leri takip edin. Mersin Türkiye’nin çimentosudur, özetidir.

Millet iradesi neyse, bizim de istikametimiz odur. Hiç kimse bu millete zorla bir şey yapamaz. İşte 15 Temmuz’da bunu denediler, derslerini aldılar mı? Onlara dersini verdiniz mi? Millet iradesi neyse, bizim de istikametimiz odur. Daha güçlü, bölgesinde daha güvenli bir Türkiye için ‘evet’ diyoruz. Hizmetin, yatırımların, dev projelerin daha çabuk, zaman kaybetmeden yapılması için ‘evet’ diyoruz.”

CEVAP VER