Güneş: “Bir maçta her şey bitmiyor”

0

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 1-0 kazandıkları Galatasaray maçının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

“Taraftarını arkasına almış iyi oyunculardan kurulu bir camiaya karşı oynuyorduk. Onlar için olmazsa olmaz bir maçtı. Kazansak ve kaybetsek de yarış devam edecekti. Bu maçı kazanmak beni mutlu etti. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Disiplinli oynadılar, görevlerini yaptılar. Bazen çıkışlarda teknik beceri eksikti. Ev sahibi zor bir dönemden geçiyor. Arayışları var. Böyle bir dönemde yakalamanın avantajını değerlendirdik.

“Şampiyonluk garanti” yorumları için: “Herkes haklıdır. Ben o tarafında değilim. Bu futbolun keyif tarafı. İşin gerçeği biz oynadığımız futbolla kazanıp 3 puanı almalıydık. Biz ne yapacağımızı düşüneceğiz. Zaten sonucu düşünürsek başarısız oluruz. Biz şu anda sadece diğer takımlardan öne geçtik ama arkamızda Başakşehir var. İstikrarlı gidiyorlar. Diğer takımların ikincilik şansı yok mu? Bir maçta her şey bitmiyor. Biz geriye bakmıyoruz. Oyunumuzu geliştirmeliyiz.

“Disiplin açısından iyi ama oyun zenginliği açısından kötü bir gündü. Hücumcularla daha defansif oynadık, bu da benim için iyi bir tecrübeydi.

Atiba Hutchinson: ‘Oyun planımıza sadık kaldık’

“Sağlam bir rakibe karşı oynadık, öncelikle bunu vurgulamak lazım. Özellikle iç sahada oldukça sağlam olan bir takıma karşı oynadık. Oyun planımıza sadık kaldık. Oyun planımızda öncelik oyunun savunma yönünde sağlam kalmak ve rakibe fırsat vermemekti. Rakip topa sahip olmak isteyecekti ve özellikle savunmamızın arkasına koşular yapmak isteyecekti, bunu biliyorduk. Mümkün olduğu kadar onlara fırsat vermemeye çalıştık. Hücum ederken de sakin ve sabırlı davranmak istiyorduk. Bunu da yaptık. Gerektiği zaman oyunun temposunu düşürdük. Maç temposunu kontrol etmeye çalıştık ve çok önemli, çok büyük bir galibiyet aldık. Noah, evladım. Onunla gurur duyuyorum. O gerçekten çok büyük bir mutluluk. Çok büyük bir huzur getiriyor. İnsanların onu sevmesi, ona sevecen bir şekilde yaklaşması beni de çok mutlu ediyor.”

Adriano Correia: ‘Ligi şampiyon olarak bitirmek istiyoruz’

“Çok zor bir maçtı. Derbiler her zaman zordur. Ligde durumun ne olduğu çok da önemli değil. İlk maçta hatırlayacağınız gibi berabere kalmıştık. Burada da galibiyetle ayrılıyoruz. Şampiyonluk yarışında direkt rakibimiz olan Galatasaray, önemli bir rakip bizim için saygı duyduğumuz bir rakip. Bütün hafta boyunca hocamızın söylediği şeyleri sahada yapmaya çalıştık. Bütün takımı kutlamak istiyorum, çok iyi çalıştılar. Bu ligin en iyi takımlarından biriyiz. Bugüne kadar gösterdiğimiz çabayla da bunu hak ettiğimizi düşünüyorum. Bundan sonra da aynı şekilde çalışarak, ciddiyetimizi koruyarak bu ligi şampiyon olarak bitirmek istiyoruz.”

Oğuzhan Özyakup: Daha şampiyon değiliz. Puan farkını 10’a çıkardık

Beşiktaş kaptanı Oğuzhan Özyakup, 1-0 kazandıkları Galatasaray maçının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

“Bu puan farkı umarım güzel yerlere götürür. Lig uzun bir maraton. Geçen sene de burada 1-0 kazanmıştık. Ama lig daha uzun. Biz her maça tek maçlık gibi hazırlanıyoruz. Bu maça da öyle hazırlandık ve galip geldik.

Geçen sene de yaşadık bunları. Lider bizdik. Bizim takımımızda her şeyi maç maç değerlendiriyoruz. Daha şampiyon değiliz. Puan farkını 10’a çıkardık. Haftaya da önemli bir maçımız var. Galibiyetin keyfini çıkaracağız ama daha sonra hemen hazırlıklara başlayacağız.

Atiba ile aramızdaki uyum başka. Sezon başında önde oynamam gerekiyordu. Şu anda kendi pozisyonumdayım. Atiba’nın yanında daha rahatım. Oyunu ben kuruyorum. Hocam ne görev verirse onu yapıyorum.

CEVAP VER