Başbakan: 16 Nisan’la birlikte vesayetler, demokrasi dışı güçler yok olduğu bir gün..

0

Başbakan Binali Yıldırım, “15 Temmuz darbe girişimi – Küresel Satranç” temalı Uluslararası Demokrasi Kongresine katıldı. “15 Temmuz, artık bizim için takvimdeki günlerden birgün değildir. Demokrasi şehitlerimizi anma günüdür. diyen Yıldırım, şunları söyledi:

Türkiye bir daha darbelerle, bir daha vesayet heveslilerinin girişimleriyle muhatap olmayacak. 16 Temmuz sabahı, nasıl karanlıktan aydınlığa uyandıysa bu ülke, bundan böyle 16 Nisan’la birlikte artık bir daha vesayetlerin, demokrasi dışı güçlerin heveslerinin, hayallerinin hayata geçmeyecek şekilde yok olduğu bir günü bu büyük ülkeye inşallah kazandıracağız.

Hiç kimse milli iradenin, millet iradesinin üstünde değildir. Halka rağmen var olmaya çalışan böyle karanlık yapılar, milli iradenin önünde diz çökmeye mecburdur. Bunu 15 Temmuz’da bütün dünyaya göstermiştir.

Taşeron işçilerle ilgili herkesi mutlu edecek bir çözümü üretme konusunda, gerek taşeron işçilerimiz gerek mevsimlik işçilerimiz gerek 4C’liler, bütün bu sorunları çözmek için arkadaşlarımıza gereken talimatları verdim, çalışmalarını yapıyorlar. İnşallah uygun bir çözüm mutlaka bulunacak. Biz hiçbir konuyu bugüne kadar çözümsüz bırakmadık, bundan sonra da bırakmayız.

CEVAP VER