Bahçeli: Uçaklarda elektronik cihaz yasağı getirilmesi ahlaksızlıktır, dostluk hukukuna darbedir

1

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kayseri’de konuştu. Referandumun barış, huzur, güven ve demokratik sabır içinde geçmesini dileyen Bahçeli, şunları söyledi: Terör örgütleri vatan evlatlarının kanını döküyor, milleti can evinden vuruyor. Küresel vahşi projeler Türkiye’yi kapana kıstırmak için seferber ediliyor.

22 Martta ABD, YPG’li teröristleri Rakka’nın çevresine paraşütle indirmiş, adeta Türkiye’ye yeniden çalım atmıştır. Nevruz Bayramı’nda Rus askerleri, Halep’te PKK-YPG’li alçaklarla yan yana poz verip halay çekmişlerdir. Bakan ve milletvekillerimiz Hollanda ve Almanya’dan ahlaksızca tecrit edilirken teröristlere buyur edilmiş, gösteri yapmalarının önü açılmıştır.Türk Hava Yollarının başarısını kıskananlar karalama kampanyasına başlamışlardır.

ABD; aralarında Türkiye’nin de bulunduğu sekiz ülkeden yapılacak direkt uçuşlara elektronik cihaz yasağı getirecek kadar şuur ve adalet kaybına uğramıştır. 22 Martta 5 kişinin ölümüne neden olan bir terör saldırısıyla sallanan İngiltere’nin de bu çerçevede Türkiye’den yapılacak uçuşlara sınırlama getirme hazırlığında olduğu iddiaları gündemdedir. Neymiş, güçlü terör tehditlerinin ticari uçaklara sızma tehlikesi varmış. Türkiye; Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Suudi Arabistan, Katar, Mısır, Fas, Kuveyt ile aynı kategoriye alınmıştır. Uçaklarda elektronik cihaz yasağı getirilmesi ayıptır, ahlaksızlıktır, akılsızlıktır, skandaldır, dostluk hukukuna darbedir.

Sistemin yeniden inşasını zorunlu gördük. Bunun da milli bir mutabakat kapsamında olmasına özen gösterdik. Tüm dünya üzerimize gelirken, çatışıp ayrı düşemezdik. Artık kalıcı nitelikli bir milli mutabakatın şart olduğunu görüyor, fiili durum ve açmazın bir an önce sonlanmasını bekliyoruz. Uzlaşmanın, sorumluluk ruhuyla milli şuuru buluşturmuş siyasi bir vicdanda vasat ve varlık bulacağına inandık, inanıyoruz. Bizim uzlaşacağımız alan milli ve manevi değerlerle sınırlıdır.

CHP Genel Başkanı ise hala milleti korkutmakla meşguldür. Kılıçdaroğlu 16 Nisan’da Anayasa’da hangi maddelerin değişeceğini bilmekten acizdir. Çünkü açıp okumamıştır. Çünkü merak edip incelememiştir. Cahil desem değildir, bildiğim kadarıyla okuması yazması vardır. Ancak okuduğunu anlama da zorlukları olduğu aşikardır. Sürekli gaf yapmakta, pot kırmaktadır.

Milliyetçi Hareket Partisi, 16 Nisan’da devlet için evet, millet için evet, Cumhuriyet için evet, Türklüğün bekası için evet diyecektir.  Sonuna kadar devlet, sonsuza kadar millet; 16 Nisan’da evet.

 

1 YORUM

  1. Niye dostluk hukukuna darbe oldupunu anlamadım.Güvenliği sağlamak isteyen bir tolumun son derece makul bşr talebi ve kararı bence.Güvenlik kontrolleri de yanlış mı o halde.
    Artık akıl ve mantığın,dürüstlüğün sustuğu bir zamanı yaşıyoruz Ve oy kaygısı ile maalesef herkes buna katıldı

CEVAP VER