Şehidin oğlu, Kılıçdaroğlu’na sarıldı: Babam sizi çok severdi

1

Tunceli’deki helikopter kazasında şehit olan 46 yaşındaki emekli Albay Pilot Dilaver Karsavuranoğlu, memleketi Çankırı’nın Şabanözü İlçesine bağlı Karahacı Köyü’nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şehidin oğlu 23 yaşındaki Barış, babasının bir kahraman olduğunu belirterek cenaze törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun boynuna sarıldı. Gözyaşlarına boğulan Barış Karsavuranoğlu, Kılıçdaroğlu’na “Babam sizi çok severdi.” dedi.

Şehidin oğlu Barış Karsavuranoğlu, şunları söyledi: “Benim babam polis oldu, benim babam jandarma oldu, benim babam karacı oldu, benim babam havacı oldu. Ayağı yere basamadan öldü benim babam. Benim babam ölmedi, şehit oldu. Benim babam bir kahramandı. Son kez sizden tek ricam benim babamı alkışlayın, herkes babamı alkışlasın.”

Amcası Alican Karsavuranoğlu ile birlikte asker selamı veren Barış Karsavuranoğlu, tören mangası ile birlikte babasının Türk bayrağına sarılı tabutuna omuz vererek mezarlığa kadar eşlik etti. Şehidin cenazesi Karahacı Köyü mezarlığında toprağa verildi.

 

1 YORUM

CEVAP VER