Şenol Güneş: Alnımız ak, başımız dik ama üzgünüz

0

 

Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi çeyrek final rövanşında normal süre ve uzatmaları 2-1 önde tamamladığı maçta Lyon’a penaltı atışları sonucu 7-6 mağlup olarak Avrupa’ya veda etti. Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Mayıs ayını göremedik, ondan dolayı üzgünüz. 40 bin kişinin önünde olağanüstü destek ile turu geçmek istiyorduk. Başımız dik maalesef kazanmamıza rağmen penaltılarda kaybettik. Futbolun teknik yorumlarından çok onların yeteneğine ve karakterine güveniyorum. Ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştılar. Hiçbir zaman ezildiğimizi düşünmüyorum. Tek, Dinamo Kiev maçı oldu onun da şartları farklıydı. Ülkeyi iyi temsil ettiğimizi düşünüyorum. Biraz daha şans olsa üst tura çıkabilirdik. Zor bir maç olacağını biliyorduk. Oyuncular yoruldular ve kramplar girdi. Bütün herkes futbol adına oynadı. Seyirci de öyle. Alnımız ak, başımız dik ama üzgünüz. Futbolcularımız güçleri yettiğince en iyisini yapmaya çalıştı.

“HEPSİNİN EMEĞİNE SAĞLIK”

Hedefimiz turu geçmekti ama artık lige odaklanıp tekrar Şampiyonlar Ligi’ne gitmeliyiz. Umarım seneye Şampiyonlar Ligi’nde üst tura çıkarız. Penaltı için 2 oyuncumuz dışarıda kaldı. Eskiden oyuncuları penaltıya çalıştırırdım ama bir işe yaramıyor. Bugün 2 stoperin kaçırmış olması onlar için de şanssızlık. Hiçbir oyuncuyu sorgulamak istemiyorum. Hepsinin emeğine sağlık diyorum.

“BEŞİKTAŞ’IN YOLU AÇIKTIR”

Suçu yapan kimse, ona ceza verilmeli. Şiddeti ortadan kaldırmanın yolu, parayı alıp cebe atmak değildir. Lyon taraftarı bir dahaki maçta sahaya bir şey atsa Lyon men ediliyor. Cezayı seyirciye vermek lazım. Şampiyonlar Ligi ve UEFA Ligi’nde 12 maç yaptık. Kiev maçını hatırlıyorsunuz, bir diğeri de Lyon maçı. Her maçta futbol oynamaya çalıştık. Beşiktaş’ın yolu açıktır. Yeniden ivme kazanmak, teknik konular hep tartışılır. Sitemlerimizi ve düşüncelerimizi söyleyeceğiz ama asla işimizi doğru yapmaktan vazgeçmeyeceğiz. Kaos, kavga peşinde olmadık. Biz, kendimizi ve ülkemizi temsil ediyoruz. Büyük işler yapıyoruz. Büyük işler yapacaksanız küçük işlerle uğramayacaksınız. Her camiada da küçük insanlar var.”

CEVAP VER