Şenol Güneş: Çok pozisyon bulduk ama az gol attık

0

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 3-2 kazandıkları Adanaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. “Teknik olarak iyi ama dirençsiz bir takımla oynadık. Öndeki oyuncuları iyi. Motive geldiler ve savaşçı oynadılar. Öne geçtik. Yediğimiz iki golde de hatalıyız. Çok pozisyon bulduk ama az gol attık. Rakibe hiç pozisyon vermeseydik mükemmel olurdu. Birçok maça göre zor maç oldu. Oyunu kopartabilirdik ama yapamadık ve rakip oyuna ortak oldu. Aboubakar’a göre maçtı, daha iyi olmalıydı. Tolgay iyi işler yaptı. Zor bir dönemden geçtik. Birçok kulvarda yarıştık. Daha biten bir şey yok. Gelecek maç iyi oynamaya çalışacağız.”

ADANASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ EYÜP ARIN: “BEŞİKTAŞ’LA KAFA KAFAYA OYNADIK”

Adanaspor Teknik Direktörü Eyüp Arın’ın 3-2 kaybettikleri Beşiktaş maçının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

“Beşiktaş’la kafa kafaya bir oyun oynadık. Artık bu Beşiktaş’ın yorgunluğundan mı, durumumuzdan dolayı Beşiktaş’ın konsantrasyon kaybından mı oldu bilmiyorum ama bizim amacımız oyunu çirkinleştirmeden oynamaktı. Amacımız bulunduğumuz konuma rağmen keyifli maçlar oynamak.

Yediğimiz 3 golün 2’si pozisyon hatasından, diğerini de adam markajındaki hatadan yedik. Beşiktaş gibi bir takımla muhteşem bir taraftar önünde kafa kafaya oynamak zor tabi. Bu kötü konumda olmalarına rağmen bu mücadeleyi gösterdikleri için oyuncularımı ayrıca kutluyorum. Beşiktaş’ı da terbrik ediyorum. Bireysel yetenekleri üstün oyuncuları var. Hakemi de kutluyorum, oyunun akışını çok iyi kontrol etti”

 ÇEBİ: ‘ŞAMPİYONLUK İÇİN HENÜZ ERKEN’

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, 3-2 kazandıkları Adanaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

“Şampiyon Beşiktaş’a katılmıyorum” diyen Çebi, “Bu mücadele sonuna kadar devam edecektir. Bugün için daha erken. Kulüp olarak, yönetim olarak Beşiktaş’ın haklarını koruyoruz ve UEFA’nın verdiği cezanın doğru olmadığını düşünüyoruz. UEFA’da adalet varsa, bu geri dönecektir. Daha çok erken. 3-4 maç daha böyle gidip, ayakta kalmamız lazım. 1-2 maç daha böyle giderse şampiyonluğu ilan ederiz.” ifadelerini kullandı.

 

DUSKO TOSİC: ‘ÖNÜMÜZDE ZORLU İKİ HAFTA VAR’

“Takım için çok önemliydi bu maç. Önümüzdeki maça hazırlanacağız. Başakşehir maçı çok önemli. Lyon maçından sonraki üç gün benim için zor geçti. Önümüzde altı hafta var. Çok çalışmamız gerekiyor. Önümüzde zorlu iki hafta var.”

VİNCENT ABOUBAKAR: ‘SAĞLAM KARAKTER ORTAYA KOYDUK’

“Zor olacağını biliyorduk. Sağlam bir karakter ortaya koyduk. Galibiyet özgüven içn çok önemliydi. Yaptıklarımızla gurur duyuyoruz. Tamamen kendi oyunumuza odaklanmalıyız. Önümüzdeki maça hazırlanmak için yeteri kadar zamanımız var.”

TOLGAY ARSLAN: ‘ÖNEMLİ BİR MAÇTI’

“Önemli bir maçtı. Uzun zamandır oynamıyordum. Kendimi hazır tuttum. Takıma yardım etmek istedim. Elimden geleni yaptım. Zor olacağını biliyorduk. Lyon maçında 120 dakika savaştık. Turu geçemedik. Farkı açmak bugün önemliydi. Arkadaşlarımı kutluyorum. Üç puanı aldığımız için sevinçliyiz. Farkı açamayınca zorlandık.”

CEVAP VER