CHP’li milletvekilleri açlık grevinde..

0

CHP’li milletvekilleri, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamudan ihraç edildikleri için 64 gündür açlık grevi yapan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın sesini duyurmak için Meclis’te açlık grevi başlattı.

Açlık grevi başlatan CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Meclis’te basın toplantısı düzenledi. Açlık grevi yapanların haksız yere görevlerinden atıldığını belirten CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, “Bu dramı iktidar görmemekte, duymamaktadır. Hak arayan değil biat eden yurttaş istiyorlar. Bu insanlar neden açlık grev yapıyorlar? Bunu öğrenmek hükümetin temel görevidir. Bu insanlar haksız yere atıldıkları için işlerine geri dönmek istiyorlar.” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker ise şunları söyledi: “Bu insanların talebi, hükümet yetkililerinin aile, eş ve anneleriyle görüşmesi ve bir çözüm bulunması. Bunu hükümet yetkililerine ilettik ve cevap bekliyoruz. Durum kritik süreçte Meclis’in 500 metre yanında bu eylemler yapılırken ‘bunlardan haberim yok’ demek mümkün değil. Umarız çözüm bulunur sonuca varılır devam ettirmemize gerek kalmaz bu eylemi.”

CEVAP VER