Bahçeli: Turizm, arzu edilen çıtanın gerisindedir..

0

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alanya Belediyesi Toplu Açılış Töreninde konuştu. “Alanya; hoşgörünün, dostluğun ve Türk milletinin misafirperverliğinin somutlaştığı güzide turizm kentimizdir.” diyen Bahçeli, şunları söyledi:

“Alanya’nın muazzam kültürel dokusu ve turizm merkezi olmasının yanı sıra elbette sorunları da vardır. Ne yazık ki mevcut durumda arzu ettiği turizm çıtasının gerisindedir. Özellikle geride bıraktığımız yıl bazı oteller, turizm sezonunun henüz orta yerinde kapılarını kapatmak durumunda kalmıştır. Kayba uğrayan sadece işletme sahipleri olmamış, evine ekmeğini götüren turizm çalışanları da zor günler geçirmiştir.

Hepinizin malumudur ki Rus uçağının düşmesinden sonra bu sorun daha da belirgin hale gelmiştir. Son zamanlarda bazı Avrupa ülkeleriyle yaşanan kimi sorunlar da ortadadır. Unutmayınız ki, bizler özellikle turizmdeki darboğazı yakinen takip ediyor, yaşanan sorunlar karşısında çözüm yolları üretmekten geri durmuyoruz. Bu kapsamda Rus uçağının düşürülmesinin ardından Antalya bölgesinin turizmle ilgili yaşadığı sıkıntıyı Milliyetçi Hareket Partisi görevlendirdiği bir heyet vasıtasıyla doğrudan yerinde tespit etmiştir.

İnancım odur ki Allah’ın izniyle bu yıl geride kalan yıldan daha bereketli olacak, turizmle alakalı mevcut sorunlar aşılacaktır. Diğer yandan içerisinde bulunduğumuz yılda Alanya’nın bazı doğal afetler yaşadığını ve bundan da çiftçilerimizin etkilendiğini biliyorum. Bir turizm merkezi olmasının yanında tarımsal açıdan da ülkemize son derece önemli katkıları olan Alanyalı çiftçi kardeşlerimin meselelerini dikkatle takip ettiğimizin bilinmesini istiyorum. Biz milletimizin sorunlarını daima kendi sorunlarımız olarak kabul ediyoruz. Geceleri vatandaşlarımız başını yastığa huzur içerisinde koyabiliyorsa bizim için o gün huzurla tamamlanmış demektir.”

vatandaşların Alanya’nın il olması için açtıkları pankartı gören Bahçeli, “Böyle mütevazı, olgun, anlayışlı bir talebe, Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Sistemi uygulamasına geçtiğimiz gün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşılık vermesini biz de sizin gibi istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER