Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz, gözyaşları içinde toprağa verildi..

0

Terör örgütü PKK tarafından kaçırıldıktan sonra şehit edilen 23 yaşındaki öğretmen Necmettin Yılmaz’ın cenazesi, memleketi Gümüşhane’nin Torul ilçesi Demirkapı Köyü’ndeki aile kabristanlığında gözyaşları içinde toprağa verildi.

Bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Milletimizin birliğini ve evlatlarımızın geleceğini hedef alan bu alçakça saldırılar asla amacına ulaşamayacak ve terör döktüğü kanda boğulacaktır. Necmettin evladımızın da hesabı mutlaka sorulacaktır. Terör ülkemizde hiçbir zaman kazanamayacaktır, kaybetmeye mahkumdur. Ülkemizi bölemeyecekler, bayrağımızı indiremeyecekler, eğitim ailemizi millete hizmet yolundan bir adım geriye attıramayacaklar. Hepimizi derin bir acıya boğan, eğitime ve Türkiye’nin aydınlık geleceğine yapılan bu terör saldırısını lanetliyor, şehit öğretmenimize Allah’tan rahmet, ailesine ve Milli Eğitim camiasına başsağlığı diliyorum. Eksik bıraktıklarını yeni öğretmenlerle yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde öğretmenlik yapan 23 yaşındaki Necmettin Yılmaz, 16 Haziran günü tatil için memleketi Gümüşhane’ye giderken Tunceli-Pülümür karayolunda yol kesen terör örgütü PKK tarafından aracı kurşunlanıp yakıldıktan sonra kaçırılmıştı.

Konuya ilişkin Gümüşhane Valiliği de şu açıklamayı yapmıştı: “Görevli bulunduğu Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden memleketi Torul’a gelmekte iken Tunceli’nin Pülümür ilçesinde yol kesen PKK’lı teröristler tarafından 16 Haziran 2017 Cuma günü kaçırılan sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz’ın (23) şehit edildiği bilgisine ulaşılmıştır.

Bilinmelidir ki; bu tür hain saldırılar Aziz Türk Milletimizi asla yıldıramayacak, yurt içinde ve yurt dışında terörle mücadelemiz, en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar artan bir azim ve kararlılıkla sürdürülecektir. Aziz Şehidimiz ile son dönemlerde yaşanan terör olaylarında ve 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında vatanımız ve bayrağımız uğruna canını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli aileleri başta olmak üzere Yüce Milletimize sabır ve başsağlığı dileriz.”

CEVAP VER