Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yılmaz Büyükerşen’e geçmiş olsun telefonu..

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saldırıya uğrayan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Konuya ilişkin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı şu açıklamayı yaptı:

“Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 29 Temmuz Cumartesi günü yaşadığı silahlı saldırı girişimi nedeniyle 31 Temmuz 2017 Pazartesi günü saat 15.00’de Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşme sırasında Başkan Büyükerşen’den konu ile ilgili ayrıntılı bilgi aldı. Başkan Büyükerşen, Sayın Cumhurbaşkanı’na şehirlerde yaşanan mafyalaşma ve çeteleşmenin nedenleri ve mevcut yasal düzenlemelerdeki bazı boşluklar hakkında detaylı bilgi arz etti.

Büyükerşen konunun sadece Eskişehir ile sınırlı tutulmaması gerektiğini, şehirlerde gerek hükümet, gerek yerel yönetimlerin yapmış olduğu yatırımlarla oluşan rantların, kamu yararı yerine, yasal boşlukları fırsat bilen ve adı kanun dışı çeşitli işlerle anılan grupların eline geçtiğini, bu durumun da şehirlerde başta huzur ve güvenlik olmak üzere ciddi sorunlara yol açtığını aktardı. Sayın Cumhurbaşkanı, Büyükerşen’den bu konudaki görüş ve düşüncelerini bir rapor halinde kendisine iletmesini istedi.”

CEVAP VER