Yüksek Askeri Şura Toplantısı çarşamba günü..

0

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Toplantısı, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında çarşamba günü Çankaya Köşkü’nde başlayacak. Terfi ve atamaların ele alınacağı toplantıda, kuvvet komutanlarının durumu da görüşülecek.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal’ın durumları şuradaki atama ve terfilerle belirlenecek. Mevcut kanun, görev süreleri dolan kuvvet komutanlarının görev süreleri uzatılmasına imkan tanıyor.

YAŞ’a Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcıları Bekir Bozdağ, Mehmet Şimşek, Fikri Işık, Recep Akdağ ve Hakan Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal katılacak.

Yüksek Askeri Şura toplantısında alınan kararlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayının ardından kamuoyuyla paylaşılıyor.

CEVAP VER