CHP Sözcüsü Tezcan: Rehin alma operasyonu boşa çıkacaktır

0

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, basın toplantısı düzenledi. “Bu hükümet üç tane tuzak hazırladı. Orta gelir tuzağı, orta teknoloji tuzağı ve Ortadoğu tuzağı. Türkiye’nin açmazı bu üç sebeptir.” diyen Tezcan, hükümetin suçu başkasına atmaya çalıştığını belirterek şunları söyledi:

Bu durum sarhoş şoförün arabayı devirip ehliyeti kaptırmamak için şoför mahaline başkasını oturtmasına benziyor. Sarhoş şoför gibi bunlar arabayı devirdiler, suçu başkasına atarak ehliyeti kaptırmamaya çalışıyorlar. Ama ilk seçimde millet bu ehliyeti alacaktır.

AK Parti Sözcüsü, Ayhan Oğan için bir disiplin işlemi başlatmayacaklarını söyledi. Çünkü Ayhan Oğan söylemedi, ona söylettiler. Siz söylettiniz kendi kendine çıkmadı bu.

Enis Berberoğlu haksız yere rehin alınmıştır. Ne Enis Berberoğlu ne de bizi rehin alamayacaklar. Rehin alma operasyonu boşa çıkacaktır.

Sayın Genel Başkan’ımızın ‘Türkiye’ye gelmeyin’ diye hiçbir sözü olmamıştır. Hiçbir zaman böyle bir ifadede de bulunmaz. Genel başkanımız, Türkiye’de OHAL şartları altında can ve mal güvenliği olmadığını Türkiye’deki bütün konuşmalarında söylemiştir. Demokrasiyi, adaleti, milletin hakkını ve hukukunu savunan bir siyasetçinin; ana muhalefet partisi genel başkanının bu bir görevidir. Bu görevi de Sayın Genel Başkan’ımız layıkıyla yerine getirmektedir. Bu görevi layıkıyla yerine getirmesinden kim rahatsız olur? O adaletsizliğin sebebi olanlar rahatsız olur. Türkiye’yi yaşanmaz hale getirenler rahatsız olur.

Sorumlu bir siyasetçi olarak da hemen konuyu arkadaşlarımız düzeltmiş, ‘Biz, bu sözü söylemedik’ demişlerdir. Yayın da buna göre, gerekli düzeltmeyi yapmıştır. Mesele bundan ibarettir; ama samimi olanlar için mesele bundan ibarettir. Samimi olmayıp, kendi kusurlarını örtmek isteyenlerin başka hesabı vardır. AK Parti Genel Başkanı’ndan başlamak üzere bakanlar, Başbakan hepsi sırayla ağız birliği etmişçesine ‘Bremen mızıkacıları’ gibi bir sakız çiğniyorlar. Neymiş efendim? Biz, Türkiye’yi dışarıya şikayet edip, ‘Türkiye’ye gelmesinler’ demişiz. Türkiye’nin turizmde güçlü, zengin, para kazanan bir ülke olmasını istiyorsanız bunun gereğini yaparsınız hükümet olarak. Yetki sizde. Yoksa ‘Bremen mızıkacıları’ gibi aynı sakızı çiğneyerek, suçlarınızı örtmenin telaşında olmaktan vazgeçin.

CEVAP VER