Türkiye şehit Eren Bülbül için ağlıyor!..

0

Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında bir evden erzak çalan teröristlerin açtığı ateş sonucu Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik ile 15 yaşındaki Eren Bülbül şehit oldu.

Şehit olan Eren Bülbül’ün iki ay önce sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan paylaştığı mesaj sosyal medyada gündem oldu. Twitter’da en çok konuşulan konular arasına giren mesaj, herkesi duygulandırdı. Bülbül’ün “Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın” paylaşımı twitter’da TT oldu.

Şehit Eren için yapılan bazı paylaşımlar ise şöyle:

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: 15 yaşında şehit olan #ErenİyiKiVarsın Rabbim mekanını cennet eylesin. Terörist seviciler yine alçakça susacak. Bu millet asla unutmayacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: 15 yaşındaki bir çocuğa kurşun sıkacak kadar alçaksınız! Hain terör saldırısında şehit düşen Eren Bülbül ve Ferhat Gedik’e rahmet diliyorum.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Eren bak milyonlar #ErenİyikiVarsın diyor. Mekanın cennet olsun şehidim. Boyunlarında efendilerinin tasma izi bulunan teröristleri her neredelerse, hangi delikte saklanıyorlarsa bulup tümden imha etmeliyiz. PKK’nın son teröristi kelepçelenmeden veya gömülmeden, son kanlı silah alınıp kırılmadan mücadeleden dönmek devlete haram, millete hakarettir.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Trabzon Maçka’da şehit düşen 15 yaşındaki yavrumuz Eren’e ve Başçavuş Ferhat Gedik’e Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun.

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay: Trabzon’un Maçka ilçesinde çıkan çatışmada 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün hayatını kaybettiğini büyük üzüntüyle öğrendik. 15 yaşında bir çocuğun çatışmalı bir ortama sürüklenmesi kabul edilemez. Eren Bülbül’ün hayatını kaybetmesinde sorumluluğu bulunanları kınıyoruz. Eren Bülbül’e rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Barışı ve demokrasiyi inşa etmek için tüm kararlılığımızla mücadeleye devam edeceğiz. ‘Ölüm’ ve ‘çocuk’ sözcüklerinin yan yana durmayacağı günler için çabalarımızı sürdüreceğiz.

Meral Akşener: 15 yaşında koca yürekli çocuk Şehit Eren Bülbül, Türkiye bu gece sana ağlıyor. Maçka’da Şehit düşen Başçavuşumuz Ferhat Çelik’e Allah’tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar diliyorum.

CEVAP VER