Başbakan Yardımcı Bozdağ: Türkiye’ye karşı konuşan herkes haddini bilmek zorunda

0

Başbakan Yardımcı Bekir Bozdağ, Akdağmadeni Belediyesi toplu açılış törenine katıldı. Türkiye ile Almanya arasında yaşanan gerginliği değerlendiren Bozdağ, şunları söyledi:

“PKK Almanya tarafından himaye ediliyor. FETÖ konusunda Almanya bir sığınak. Türkiye’ye karşı alınan tutumlar var. Türk halkı ile empati yapmalarında fayda var. PKK ve FETÖ Almanya tarafından himaye görüyorlar. Bütün bunlar ilişkilerimizi olumsuz etkiliyor. Türkiye düşmanlığına sığınak haline gelmiş bir Almanya var. Türkiye’nin Almanya’nın egemenlik haklarına tecavüz etme durumu söz konusu değildir. Hayır kampanyası yapanlara Alman siyasilerin destekleri Türkiye’nin egemenlik haklarına saygısızlık değil mi? Merkel’in yüzde 49’a karşı sorumluluğumuz var sözleri ne anlama geliyor? Türkiye’ye karşı konuşan herkes haddini bilmek zorundadır.

Almanya’dan Türkiye düşmanı teröristleri istemeye devam edeceğiz. Adil Öksüz konusunda da henüz olumlu bir yanıt gelmedi. Almanya’da kendisine bu konu sorulan bir yetkili bunu yalanlamadı da, doğrulamadı da. Bunun diplomatik teamülde ne anlama geldiğini biliyoruz. Biz Almanya hükümetinden Türkiye aleyhine faliyette bulunan teröristleri istedik. Ancak bugüne kadar Alman yetkililer, bu konuda Türkiye’nin taleplerine maalesef olumlu bir yanıt vermediler. Eninde sonunda onları Türkiye’ye getireceğiz ve hesabını soracağız bundan kaçış yoktur.”

CEVAP VER