CHP Sözcüsü Tezcan: Sayın Erdoğan, fanilayı bırak vatandaşın filesine bak

0

CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, memurlara verilen zam miktarını eleştirdi. Tezcan, şunları söyledi:

“Sendika başkanı temsilcileri milletin adamına çağrı yaptılar; ‘Problemimizi çözsün’ diye. Milletin adamının konuya katkısını gördük. 0.5 puanmış katkısı. Bir sarı sendikacılık örneği ile yine karşı karşıyayız. 5 milyon kamu emekçisi Memur-Sen eliyle sadakaya muhtaç edilmiştir. Memurların aileleriyle birlikte yaklaşık 20 milyon vatandaşımız, sarı sendikacılık keliyle sadakaya muhtaç edilmiştir. Verilen zam zam değil sadakadır. Büyüme hesapları ve enflasyon hesapları doğru yapıldığında, bugün memurların alması gereken zam en az iki katıdır. Yüzde yüz almaları gerekir. Bunu bol keseden atmıyoruz. Arkadaşlarımız tek tek hesabını yaptı. Ya büyüme rakamları yanlış ya bölüşüm yanlış başka izahı yok. Büyüme rakamlarına göre en az iki kat zam almaları gerekiyordu.

Bu iktidar 15 yıl içerisinde Türkiye’yi faiz lobisine teslim etmiştir. 15 yılda vatandaşın cebinden dışarıdaki faiz lobisine giden para 142 milyar dolar. Ayşe, Fatma teyzenin cebinden alınmış Hans’ın, Corch’un, faizcinin cebine girmiş. 80 milyon vatandaşına gelince kürdan ile yabancı faiz lobisine gelince kürdan ile dağıtan bir iktidar. 15 yılda toplumsal bozulan tahribat kat kat artmış. 15 yılda fuhuş yüzde 790 artmış, uyuşturucu kullanımı yüzde 678 artmış. Neredeyse ilkokul çocuklarına kadar inmiş. Tutuklu ve hükümlü sayısı, suç oranı yüzde 231 artmış. Böyle bir Türkiye yaratmış gerçek Türkiye’nin gündemi bu.

Bu gündemi bırakmışlar fanila ile racon ile uğraşıyorlar. Sayın Erdoğan, fanilayı bırak fileye bak fileye. Vatandaşın filesine bak. Milletin filesi ile ilgilen. Milletin filesi bu hale gelmiş. Bütün bunlar gerçek tartışma konularını kapatma planlarıdır ama kapattırmayacağız. Çünkü biz Türkiye’de zenginliğin paylaşıldığı bir ülke kurmak istiyoruz. Siyaseti bunun için yapmak istiyoruz.

Darbenin siyasi ayağı ortaya çıkmak zorunda. Siyasi ayağı kapatılıyor. FETÖ ile mücadele sulandırılıyor. Toplumda kim muhalifse darbeci deniyor. Nuriye ve Semih için pankart açanlar tutuklandı. Yaşamın her alanında adalet istiyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu’nu haksız yere tutuklamaya kimsenin gücü yetme.”

CEVAP VER