Abdullah Gül: Herkesin birbirini kucaklamasına çok ihtiyaç var

0

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, memleketi Kayseri’ye geldi. Annesi Adeviye Gül’ü ziyaret eden Abdullah Gül, daha sonra Kayseri Asri Mezarlığına giderek babası Ahmet Hamdi Gül için dua etti. Gazetecilere açıklama yapan Gül, şunları söyledi:

“Ülkemiz için bayramlar biliyorsunuz, paylaşma dayanışma ve birbirimiz kıymetini bilme günleridir. Tüm vatandaşlarımız herkesin düşünceleri, fikirleri yaşayış tarzları nasıl olursa olsun herkesin birbirini kucaklaması gerekir. Bugünler buna çok ihtiyaç var.

Bayramlar hem sevgi, hem de af, bütün bunlar hep bir arada düşünüldüğünde Türkiye’nin yoluna güç şekilde devam edecektir. Çevremizde olup bitenler çok büyük acı. Bunlar bayramları da tam bayram yapmıyor. Komşunuz ateş içerisinde ise bunları ekrandan izliyorsanız, size yakın coğrafyada olay oluyorsa, bütün bunlar sizi derinden üzmesi gerekir.

Türkiye bunları seyrediyor ve derinden üzülüyor. Bunların bitmesi için elinden geleni yapıyor. Ama bayramlarda umutlu olmak gerekiyor. İnşallah gelecekte bayramlar güzel olur. Umarım sıkıntılı günler aşılır ve ülkemizde dünyada insanlar hep mutlu olur. Halkımızın da bu vesile ile bayramı kutlu olsun.”

CEVAP VER