İyi Parti’nin genel merkez binası açıldı.. Akşener: Zübeyde hanımın namusuna, şerefine her türlü hakareti edip..

0

İyi Parti’nin genel merkez binası, düzenlenen törenle açıldı. Ankara Çankaya ilçesi Mustafa Kemal Mahallesi 2120. Cadde’de bulunan genel merkez binasının açılışında konuşan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, şunları söyledi:

“Çok uzun bir süreyi birlikte hakarete uğrayarak, iftiraya uğrayarak, itilip kakılarak geçirdik. Ama siz sabrettiniz. Dişleriniz sıktınız, sabrettiniz.  Türkiye’ye iyi geleceğimize inandınız. Cenab-ı Hak’ka şükrediyorum, bugünü bize gösterdi. 25 Ekim’de partimiz kuruldu, 29 Ekim’de herkes iyi oldu, kimse hastalanmadı. Meğer bizi yönetenler turp gibi sağlıklıymış. Bunu anlamak için İyi Parti’nin kurulması gerekiyormuş.

Biz kimseyi yuhalamayacağız. 16 yıldır yetim Mustafa’yı her türlü zorlukla büyütmüş Zübeyde hanımın namusuna, şerefine her türlü hakareti edip; onun şahsında biz kadınları lime lime eden bir zihniyetin gelişmesine, şımarmasına, güç edinmesine sebep olan bu iktidar döneminde hırpalanan, ben de onlardan birisiyim, iftiraya uğrayan kadınlarımız aramızda. Allah onlardan razı olsun. Bu hareket bir kadın hareketidir. İyi Parti kuruldu, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Genel Başkanı bayanları öğrendi. Kadınları ihmal ettiklerini söyledi; doğrudur. İhmal etmediniz aynı zamanda şiddete maruz bıraktınız, aynı zamanda onları itibarsız hale getirmeye çalıştınız. Allah’ın sopası yok; İyi Parti var.

Hele ki gençler. Bol bol fotoğraf çektirdiler. Dediler ki biz söz veriyoruz, size oy vereceğiz. Dedim ki yalan söylersiniz terlik atarım. Bir tanesi bağırdı, ‘lan aynı benim annem gibi’ dedi.

İyi Parti Türkiye’ye iyi gelecek. Ama zor kurduk. Kurucular içinde yer alan gençlerimiz işinden oldu. Kamuda çalışanlar ya istifa etmek zorunda kaldı ya da kurucu olamadı. Türkiye bu durumdan kurtulmak zorunda. Adalet ve Kalkınma Partisi ama adalet de kalkınma da yaralıdır.

Şehir şehir gezeceğiz. Gecen hafta Bitlis’teydik. Bugün Ankara’dayız. Haftaya Mardin’e sonra Artvin’de olacağız. Şehir şehir esnaf esnaf dolaşıp onları dinleyeceğiz. İmece usulü bu parti kuruldu. Kuruş kuruş şu genel merkezin hesabını veririm. Milletin gücüyle kurduk. Atatürk’e sövmek serbest ağalara laf söylemek yasak. Bugünkü değişimlerini olumlu buluyoruz ama takip edeceğiz. Adamlar size bir şey söyleyeyim. Bir kadını düşman edinmeyin. Bir abla olarak söylüyorum. Kadınlara kötü davranmayın.”

Seçim barajı tartışmalarıyla ilgili konuşan Meral Akşener, “Bizim programımızda barajla ilgili bakış açımız var ama ister 10 olsun, ister indirilsin, o bizim açımızdan bir problem teşkil etmiyor. Programımıza Türkiye’de temsilde adalet sağlanması için bir bakış açısı koyduk ama an itibarıyla kendileri bilir.” dedi.

“Seçim Kanunu’nda değişiklik olması halinde seçimlere girmek için bir B planınız var mı?” sorusuna ise Akşener, “Valla biz seçimlere gireceğiz. Allah bize yardım edecek. Biz bütün bilgileri açık götürdük. Yerli yabancı gizli bir görüşmem olmadı. Her şey açık, adresi belli yerlerde görüştüm. Denildi ki bir sene. Bize 6 ay yetiyor ama ‘Bir sene sonra olması lazım’ denildi. Bir yıllık süre, o zaman da tabii ki bir yol arayacağız.” karşılığını verdi.

CEVAP VER