Başbakan Yıldırım’dan Rakka tepkisi.. DEAŞ’lıları temizlemek yerine onları silahlarıyla beraber Rakka’dan çıkmaları için destek olmuşlar

0

Başbakan Binali Yıldırım, BBC’nin haberini yaptığı 250 IŞİD militanı ve ailelerinin ABD-İngiltere öncülüğündeki koalisyon ile Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) ortak operasyonuyla Rakka’dan güvenli bir şekilde tahliye edilmelerini değerlendirdi. Partisinin Meclis Grup toplantısında konuşan Yıldırım, şunları söyledi:

“BBC bir haber geçti. Rakka’ya ilişkin yeni bir rezalet ortaya çıktı. YPG ve koalisyon güçleri sözde ABD ve koalisyon güçleriyle beraber Rakka’yı DEAŞ’tan temizleyecekler ve insanlar oraya yerleşecekler. Ancak gel gör ki neler olmuş neler. Rakka’da DEAŞ’lıları temizlemek yerine onları silahlarıyla beraber Rakka’dan çıkmaları için destek olmuşlar. 50 tır, 13 otobüs, 100 tane araçtan oluşan, her türlü ağır silahlarla yüklü vaziyette eskort yaparak konvoy oluşturarak terör örgütlerini sağ salim çıkartmışlar.

Biz ne dedik ABD’ye ‘Bir terör örgütüyle başka bir terör örgütünü yok etmek için mücadele devletlerin yapacağı bir iş değildir.’ İşte sonuçları ortaya çıkıyor. Şimdi oradan çıkan silahlarıyla serbest bırakılan DEAŞ mensupları başta Türkiye olmak üzere Avrupa Amerika kim bilir kaç tane masun insanların katline sebep olacaklar. Teröristten fayda gelmez. Bunların anladıkları bela benim başımdan gitsin de nereye giderse gitsin. Böyle devam ederseniz bela sizi gelip bulur.

Bazı belediye başkanlarımıza da nöbet değişimi oldu. Yaptıkları güzel işlerden dolayı görevi bırakan başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Görevi devralan başkanlarımıza da başarılar diliyoruz. AK Parti’den siyaset simsarlarına asla ekmek çıkmaz. İkinci dönem de sayın İsmail Kahraman Meclis Başkanlığına tekrar aday oldu. AK Parti olarak Meclis Başkanımızın yanındayız; başarılar diliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.”

 

CEVAP VER