Temel Karamollaoğlu: Saadet Partisi, hangi zorluk çıkarılırsa çıkarılsın, hangi engel konulursa konulsun mutlaka bir aday çıkaracak

0

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gaziantep’te Medya Buluşması’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüz bin imza ile ilgili tekliflerini yanlış anladığını belirten Karamollaoğlu, şunları söyledi.

“Bu yüzden olsa gerek ‘yüz bin imza bulamayacağını düşünenler, noter parasından çekinenler bu işe hiç girişmesinler’ anlamında cümleler kurmuş. Bir kere şunu hatırlatalım; bizim endişemiz yüz bin imzayı bulamamak değil, milli iradeye engel konulmasıdır. Bizim endişemiz noter parası değil, demokrasiye darbe vurulmasıdır. Biz yüz bin değil, üçyüz bin imza bulacağız.

Saadet Partisi onbeş yıldır Hazine’den tek kuruş yardım almadan, beş genel seçim, üç yerel seçim, iki de referandum geçirdi. Gazze için, Kudüs için, Arakan için milyonluk mitingler yaptı. Bütün bunları da Hazine yardımlarıyla, devletin kaynaklarıyla değil, milletimizin fedakârlıklarıyla ve Saadet partililerin dişinden tırnağından arttırdıklarıyla yaptı.

Saadet Partisi, hangi zorluk çıkarılırsa çıkarılsın, hangi engel konulursa konulsun mutlaka bir aday çıkaracak. Çıkaracağı adayı da sırf aday göstermiş olmak için değil seçimleri kazanmak için çıkaracaktır. Allah’ın izniyle de inanıyoruz ki samimi olarak bu aday, kazanacak. Diğer partiler de aday gösterebilir ki gösterecekler de büyük ihtimalle. Ama şu andaki manzara, artık bu işin böyle gitmeyeceğine inananların adedinin arttığını gösteriyor.

Bu iktidar, bugüne kadar geçmişimizi sattı. Birikmiş bütün değerlerimiz satıldı, devlete ait fabrikalarımız. Buradan tam 75 milyar dolarlık gelir elde etti. Bazı açıklar bununla kapatıldı. Şimdi geleceğimizi satıyor. Köprü yapıyor, ‘Bunun parasını ödemedik ama gelecekte ödeyeceğiz’ diyor. Hastane yapıyor, ‘Bunun parasını biz şimdi ödemedik ama gelecekte ödeyeceğiz’ diyor.

Şimdi İstanbul Kanalı yapılmaya başlanacak. İstanbul Kanalı da gelecekte ülkenin sırtına bir kambur olacak. Öyle gözüküyor. Rant, bu arkadaşların bir numaralı hedefi. Rant görmedikleri hiçbir yerde yatırım yok. Bunun için sanayiye yatırım yapma diye bir dertleri hiç bir zaman olmadı; çünkü sanayi, rant yeri değildir.

Kendileri diyor, ‘Seçilen insanı, makamdan onu seçenler uzaklaştırır’. Şu anda hükümet, uzaklaştırıyor. Bundan dolayı üzüntülüyüz ve sıkıntılıyız. Atmış oldukları bazı adımlar, geçmişte yaşanan birtakım sıkıntıların halledilmesine vesile olmuş olabilir. Biz, bundan dolayı da müteşekkiriz; ancak bir müspet iş yapmak elli tane hatanın üstünü örtmez.”

CEVAP VER