Türkiye’nin ‘acı fotoğrafı’yla ilgili karar çıktı.. Kovuşturmanın yapılmasına gerek görülmedi

1

Türkiye’nin ‘acı fotoğrafı’yla ilgili karar, 4 yıl sonra çıktı. Van Cumhuriyet Başsavcılığı, Muharrem Taş’ın 2 Şubat 2014 tarihinde yolların kardan kapalı olması sebebiyle hastaneye kaldırılamaması sonucu hayatını kaybetmesinde ihmali olduğu iddia edilenlerle ilgili başlattığı soruşturmayı tamamladı.

112 Acil Komuta Merkezi, jandarma ve dönemin özel idare çalışanları hakkında “taksirle ölüme neden olmak” ve “görevi kötüye kullanmak” suçlarından soruşturma yürütüldü. Soruşturma sonucunda kurumlardaki görevliler hakkında “kovuşturmanın yapılmasına yer olmadığı” kararı verildi.

Bilirkişi raporunda mezrada kaldıkları evin rahatsızlık geçiren çocuk için uygun olmadığı belirtildi.

2 yaşındaki Muharrem Taş, Van’ın Gürpınar ilçesine bağlı Yalınca köyü Çeli mezrasında, yolların kardan kapalı olması nedeniyle hastaneye kaldırılamadığı için hayatını kaybetmişti. Cenazesi, babası tarafından çuvalda taşınmıştı. Fotoğraflara yansıyan bu kare, Türkiye’de uzun süre tartışma konusu olmuştu.

 

1 YORUM

  1. O baba neden yoksul, neden lüks ve tabandan ısıtmalı ve klimalı bir evde oturmuyor… Hakimlere akıl verilmez ama, bebek katili suçuna hükmetsinler, ibreti alem olsun. Gukuk (pardon hukuk olacaktı) mülkün temeli nasıl olurmuş gösterin icabında.

CEVAP VER