Başbakan Yıldırım’dan Kılıçdaroğlu’na: Sonuna kadar gideceğiz; sen istesen de istemesen de

0

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Erzincan İl Kongresinde konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Afrin’e girilmemesi” yönündeki sözlerine tepki gösteren Yıldırım, şunları söyledi:

“Milletin rahatı için kahramanlarımız Afrin’de destan yazıyor. Siz rahat olun. Türkiye can verdi ancak bir karış toprağını vermedi. Kahraman Mehmetçiklerimiz Afrin’de gereken ne ise yapıyor. Bir avuç yer zaten. Gitsek oraya sığmayız. Bırakın Mehmetçik rahat çalışsın. Rahat koltuklarına oturup, kaftanlara bürünenler, tarihten bihaber, katliam yaptığımız hezeyanlarını anlatanlar Doğu Anadolu’ya bakıp mezalim neymiş görsünler.

Dün olduğu gibi bugün de vatanımızı, sınır boylarımızı korumak mecburiyetindeyiz. 100 yıl evvelki kurtuluş mücadelemiz neyse 15 Temmuz mücadelemiz de odur. Çanakkale’deki mücadelemiz neyse Afrin’deki mücadele de odur. Bundan sonra başka yerdeki mücadele de aynı şekilde devam edecektir. Bizim mücadelemiz hak mücadelesidir. Biz bu zamana kadar kimseye saldırmadık, sömürgecilik yapmadık. Ama asla beka mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Bütün tehditler tamamen bitinceye kadar bu operasyonlar devam edecek. Kimse caz yapmasın.

Kimse caz yapmasın. Ey Kılıçdaroğlu, sen hangi akla hizmet ediyorsun? ‘Afrin’e girmeyin’ diyorsun. Bu nasıl mantık? Yedi düvelin desteklediği terör örgütleri PKK/PYD-YPG/DEAŞ, al birini, vur ötekine, açıkça devletimize, milletimize kafa tutuyor. Kimden yanasın? Çık da söyle. Sonuna kadar gideceğiz Sen istesen de istemesen de!

Dün olduğu gibi bugün de vatanımızı, sınır boylarımızı korumak mecburiyetindeyiz. Biz tarihten bugüne kadar kimseye saldırmadık, sömürgecilik yapmadık ancak meşru müdafaamızdan da taviz vermeyiz. Sınırlarımıza yönelen tehdidi ortadan kaldırmak için uluslararası hukuktan doğan haklarımızla sınır dışı operasyonları gerçekleştiriyoruz. Vatanımızı, milletimizi, devletimizi ne pahasına olursa olsun savunmaya devam edeceğiz.

Afrin’i siyaset konuşmayacak da ne yapacak? Balinaların, kaplumbağaların geleceğini mi konuşacağız? Allah akıl fikir versin.

Haksızlığa rıza göstermektense can vermeyi tercih etmiş bir ecdadın çocukları, evlatlarıyız. Bizim medeniyetimizin temeli merhamet, hikmet; onların sözde uygarlıklarının temeli de zulüm ve şiddettir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sadece terör örgütleriyle değil o örgütlerin arkasındaki emperyalist güçlerle de mücadele ediyoruz.

Şunu herkes bilsin, sınırlarımıza tehdit nereden gelirse gelsin, anında yok edilecek. Sınırlarımızda bir devlet kurma hevesinde olanların, bu hevesleri kursaklarında kalacak. Amerika, terör örgütleriyle iş tutarak nereye varmak istiyorsun? Bu yol karanlıktır, bu yol çıkmaz sokaktır. Hala bu yanlıştan dönmek için zamanın vardır.

Artık şu canilere, insanları gözünü kırpmadan öldüren bu alçaklara destek olmayı, silah vermeyi bırak. Herkes şunu iyi bilsin ki vatanımızı, milletimizi, devletimizi ne pahasına olursa olsun savunmaya devam edeceğiz. Bizim, hiç kimsenin toprağında gözümüz yok. Ne var ki hiç kimsenin zulmüne de rıza gösteremeyiz.”

CEVAP VER