Meral Akşener: Sandığı korursanız hiçbir aleyhte iş olması mümkün olamaz

0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AK Parti ve MHP tarafından hazırlanan siyasi partilerin seçim ittifakına ilişkin kanun teklifinin TBMM Genel Kurulunda kabul edilmesini değerlendirdi. “Hangi kanun geçerse geçsin, insan unsuru varken hiçbir sonuç alamazlar.” diyen Akşener, şunları söyledi:

“Saray koalisyonu sayısal güçle, elbette bu seçim-uyum yasalarını geçirebilecek bir konumdaydı; nitekim o süreç yürüyor. Hangi yasa geçerse geçsin, insan unsurunu eğer ihmal ederseniz en mükemmel yasada, eğer insan unsuru problemse rezil rüsva bir sonuçla karşılaşır.

İYİ Parti olarak en büyük korku insanımızda, milletimizde sandık güvenliğidir. İYİ Parti olarak bu konuda herkese şu güvenceyi gönül ferahlığı ile veriyorum. Çünkü eğer siz sandığı korursanız hiçbir aleyhte iş olması mümkün olamaz. Özellikle 16 Nisan referandumundan sonra eksik alanları gördüğümüz için mahalle ve apartman temsilcisine kadar İYİ Parti arkadaşlarımızı eğitiyor.

Bir sandık kurullarını eğitim merkezi kurduk. İl Başkanlarımız bu konuda çok kararlı. İYİ Parti’nin görevlisi sigara içmeye çıkmayacak, sandık açıldıktan sonra tutanaklar ıslak imzayla imzalanıncaya kadar orada kalacak, o tutanakları bildirecekler. Ondan sonra ilçe ve il seçim kuruluna kadar avukatlarımız eliyle bunları takip edecek. Esas mesele şudur: Sandıkta eğer mani olursanız sonraki fasıl daha kolaylaşır.”

CEVAP VER