Uçak kazasında hayatını kaybedenler son yolculuklarına uğurlandı..

0

İran’ın Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinde düşen Başaran Holding’e ait özel uçakta hayatını kaybeden Mina Başaran, Sinem Akay ve Burcu Gündoğar Urfalı son yolculuklarına uğurlandı.

İstanbul Ataköy 5. Kısım Camisinde düzenlenen cenaze töreninde acı ve gözyaşı vardı. Aileler, burada taziyeleri kabul etti. Cenaze törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere çok sayıda vatandaş katıldı.

Mina Başaran’ın cenazesi, Kemercountry’deki Göktürk Mezarlığı’nda bulunan aile kabristanına, Akay ve Urfalı’nın cenazeleri de Edirnekapı Şehitliği içerisindeki aile mezarlıklarına defnedildi.

Kaptan pilot Melike Kuvvet’in cenazesi, memleketi Konya’da toprağa verildi. Liana Hananel için Ulus’taki Arnavutköy Musevi Mezarlığı’nda cenaze töreni düzenlendi. Hananel’in cenazesi, burada toprağa verildi. Jasmin Baruh Siloni için de Ulus’taki Aşkenaz Musevi Cemaati Mezarlığı’nda cenaze töreni yapıldı. Törenin ardından Siloni’nin cenazesi burada toprağa verildi.

Ayşe And ve Aslı İzmirli’nin cenazeleri de Zincirlikuyu Mezarlığı içinde bulunan camiye getirildi. Kılınan cenaze namazının ardından Ayşe And ve Aslı İzmirli burada toprağa verildi.

Kabin memuru Eda Uslu’nun cenaze namazı ise Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camisinde kılındı. Cenazesi Esenyurt İstiklal Mezarlığında toprağa verildi.

CEVAP VER