Erdoğan: Batı dünyası, İslam karşıtlığı üzerinden kendi ideolojisini tahkim etmek istiyor

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Müslüman Azınlıklar Zirvesi’nde konuştu. 11 Eylül terör saldırılarından bu yana Müslümanların çok taraflı, çok katmanlı bir saldırı dalgasıyla yüzleştiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eli kanlı çeteler üzerinden istikbalimizin karartılmaya çalışıldığını, hak ve hürriyetlerimizin gasp edilmek istendiğini görüyoruz” dedi.

DEAŞ, Boko Haram, Eş Şebab, FETÖ gibi katil sürülerinin terör eylemlerinin, Müslümanlara zarar vermesinin yanında İslam karşıtı çevrelere bekledikleri fırsatı verdiğine de dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu örgütlerin hunharca katlettiği veya hayatını kararttığı Müslümanların masumiyeti görmezden gelindiği gibi, işlenen vahşi cinayetlerin faturası da dinimize ve müminlere kesiliyor. Birçok batı ülkesi de kendi iç sorunlarını perdelemek için adeta bu ateşe benzin döküyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerinin devamında, “Batı dünyası, İslam karşıtlığı üzerinden kendi ideolojisini, kendi hayat biçimini tahkim etmek istiyor. Modern insanın buhranlarına cevap verebilecek yegâne din olan İslam, proje mahsulü teröristler üzerinden yaftalanmaya, lekelenmeye çalışılıyor” diye konuştu.

“KUDÜS’ÜN HAKKINI CANIMIZ PAHASINA SAVUNMAK ZORUNDAYIZ”

Müslümanların saldırılar karşısında asla sinip, kabuğuna çekilemeyeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Müslümanların başka din mensuplarıyla bir arada barış içinde yaşama problemi yoktur, tarih boyunca da hiçbir zaman olmamıştır” dedi.

Müslümanların, ümmetin bir ferdi olarak şahısları ile birlikte aileleri, komşuları ve milyarlarca kardeşinin sorumluluğunu da taşıdığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizler Suriyeli mazlumların, açlıktan kırılan Yemenli çocukların, Filistinli yetimlerin hukukunu da korumakla mükellefiz. Bizler; İslam ümmetinin harim-i ismeti, namusu, gözbebeği olan Kudüs’ün hakkını, canımız pahasına savunmak zorundayız. Müslümanların kanı, canı ve hayatı söz konusu olduğunda sergilenen çifte standart karşısında bizim sahada olmamız gerekiyor.” diye konuştu.

CEVAP VER