Meral Akşener: Adalet saraylarının içinde ölen adaleti yeniden dirilteceğiz.. Adalet, hukuk olmazsa yatırım olmaz

0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Silivri’de partisinin ilçe başkanlığı binasını açtı. Yerel gazete sahipleri ve çalışanlarıyla bir araya geldiğini hatırlatan Akşener, şunları söyledi:

“‘Ülkenin ekonomik durumunu nasıl düzelteceksin?’ diye sordular. Dedim ki çok kolay; insanlara güven vereceğiz. Birilerinin adıyla iş yürümeyecek. Adalet saraylarının içinde ölen adaleti yeniden dirilteceğiz. Adalet, hukuk olmazsa yatırım olmaz. Eğer hırsızlık yapar, yandaşlarınızı kayırırsanız orada güvensizlik olur ve yatırım gelmez. 70 milyar dolarlık özelleştirme yapıldı. 430 milyar dolarlık borç alındı. Toplamda 500 milyar dolar. Peki, Silivri’de yaşayanların cebine 1 TL girdi mi?

Yapmadığın bir spora karışmak vardı ona da karıştın. Bırak gençler hangi partiyi tutmak istiyorsa onu tutsun. Her şeyin en iyisini sen biliyorsun. Buradan not ediyorum; Bunlar seçime giderken korku dağları beklediği için FETÖ’nün eline yeniden sarılacak. Nasıl zamanında APO’yla gizliden gizliye görüştüler. Yine aynısı olacak. Buraya not ediyorum.

OHAL hala devam ediyor. FETÖ sulandırıldı, OHAL tazminatları var dediler, verilmedi. Neden askerin, polisin parasını ödemiyorsunuz? Yandaşlara para bulabiliyorsunuz da buna mı bulamıyorsunuz? Size buradan bir haberim var. Hani ABD’nin talimatıyla satılan şeker fabrikaları satıldı ya bilin bakalım kime satılmış. Hani şu millete söven müteahhit var ya işte ona. Sizin talebinizdir hırsızlıkların hesabını sormak da bizim boynumuzun borcudur.

Beni ve arkadaşlarımı başından itibaren FETÖ’cülükle suçladı. Kim suçladı? Troller suçladı. Siz Tayyip beyin ağzından duydunuz mu Meral Akşener FETÖ’cü diye? Yetkili bakanlarından duydunuz mu? Hayır duymadınız. Bunun anlamı şu. Eğer bu ülkeyi yönetiyorsanız ve biri için FETÖ’cü derseniz gereğini yapmak zorunda kalırsınız. Benim dokunulmazlığım yok. Elinde bilgisi, belgesi, bu konuda delili olan varsa gidip savcılarla görüşmüyorsa onlar hem iftiracıdır, korkaktır, şerefsizdir.

Kiminin damadı kaçak, kiminin kızı kaçak, kiminin gelini kaçak, kiminin oğlu kaçak. Eski İçişleri bakanı olarak şunu belirtmek isterim; Devletin bir işleyişi vardır. O ciddiyet şudur isnat edilen suçu araştırır. İsnat eden, iftara eden her kimse gider konuşur, elindeki bilgileri, belgeleri verir ve gereği yapılır.”

CEVAP VER