Kılıçdaroğlu’ndan adaylık açıklaması.. Ben değil parti meclisimiz, yetkili organlarımız belirlerler

0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ittifak konusunda diğer parti liderleriyle görüşüp o çerçevede bir karar alacaklarını söyledi.

“Haziran güzle bir ay, aydınlık bir ay haziran. Karanlığına az ama aydınlığın en fazla olduğu ay haziran ayı. Haziran ayında ağaçlar çiçeğe durur. Haziran ayı aynı zamanda kirazların bol olduğu bir aydır. Hepinize iyi haziranlar diliyorum.” diyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Haziran ayının bir başka özelliği, haziran iyilerin galip geldiği ama kötülerin yenildiği bir aydır. Biz haziranı böyle görüyoruz.Hepimiz haziran için mücadele edeceğiz. Bu ülkeye demokrasiyi, bu ülkeye huzuru, bu ülkeye kardeşliği, bu ülkeye barışı getirmek için. Bu ülkenin gerilimden büyük acılar çektiğini hepimiz biliyoruz.

Herkes evinde televizyon izlemekten bile neredeyse korkuyor. Ama haziranda söz veriyorum bu ülkeye huzur gelecek, barış gelecek. Ağaçlar gerçek anlamda çiçek açacak ve hepimiz huzur içinde evimizde oturacağız. Demokrasiyi getireceğiz, cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracağız.

Benim adaylığıma gelince; bizim partimizin bir özelliği vardır, Cumhurbaşkanlığı adaylarını ben değil parti meclisimiz, yetkili organlarımız belirlerler. Dolayısıyla biz önümüzdeki günlerde parti meclisimizi toplayacağız ve adayımızı belirlemiş olacağız.”

Kılıçdaroğlu, “Şunu açık ve net söyleyeyim: Kim demokrasiden yanaysa, kim tek adam rejimine karşıysa, kim Türkiye’de demokrasi, huzur olsun, insanlar düşüncelerini özgürce ifade etsinler diyorlarsa herkesi haziran ayında bekliyoruz, güzel bir cumhuriyet için.”

CEVAP VER