Erdoğan çok tepkili.. Aşağıda olmuş olsam ona sadece ağzının payını değil verilmesi gereken dersin en büyüğünü verirdim

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Resepsiyonu’nda konuştu. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in TBMM Genel Kurulu’ndaki konuşması sonrasında yaşananların sorulması üzerine Erdoğan, “Aşağıda olsam, ona gereken dersi verirdim. Orada o terbiyesizliği yapan kişi, grup başkanımıza karşı parmak sallayan kişi, terbiyesizin tekidir. Aşağıda oturmuyorum, oturduğum makam yukarıda. Aşağıda olmuş olsam, ona sadece ağzının payını değil, ona verilmesi gereken dersin en büyüğünü verirdim.” karşılığını verdi.

CHP’li 15 milletvekilinin istifa edip İYİ Parti’ye geçmesi konusunda ise Erdoğan, şöyle konuştu: “Bunun ötesinde senin 15 milletvekilin partinden ayrılıyor, sözde İYİ Parti’ye geçiyor. Sözde İYİ Parti’de, bugün onların koltuklarında o geçenler var mıydı? Bugün oraya onlar oturdu mu? Bu nasıl bir iş? Bunun ahlaki bir yanı olabilir mi? Bunun Güneş Motel olayından çok daha öte bir durumu söz konusu? Parlamentomuzun bu duruma düşmesi, bizim için gerçekten bir felaket.

Ama 24 Haziran’da benim halkım, benim vatandaşlarım parlamentoyu bu derece kirli bir duruma düşürenlere gereken cevabı verecektir. Çünkü demokrasinin nezahati, nezaketi bu anlayışlarla olmaz. Onun için de bu işin çözüm yeri sandıktır. Sandıkta da 24 Haziran’da gereken dersi alacaklardır.

Önce hep ‘sandık sandık’ dediler, şimdi ‘baskın seçim’ diyorlar. Siz istediniz, şimdi neden baskın seçim diyorsunuz? Biz de gönlünüzü yaptık işte. Hadi buyur, hayırlı olsun. ‘Er meydanı’ dediniz, buyurun meydan.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), mesala kararı cumartesi de verebilirdi. YSK kararı cumartesi verseydi belki o zaman bu 15’ler olayı olmayabilirdi. Gerek sözde İYİ, gerekse CHP bu zor duruma düşmeyebilirdi.”

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün adaylığı iddiaları hakkında ise Erdoğan, “O benim sorunum değil, bilemem.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER